עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

דעת יחיד: בעקבות מועצת התנועה האחרונה

 

יפה עשתה מזכירות התנועה כשיזמה דיון בנושא : בעקבות הבחירות האחרונות.

  

ברצוני לתת מספר דגשים האמורים להיות חלק מהצורך במנהיגות מובילה המבקשת להשפיע ולקדם שינוי במציאות הקשה.

  

בתחום הדמוקרטיה - דווקא מתוך הבית: היה קשה הפעם עם תגובות היו"ר לחברי המועצה, עם חוסר ההבנה בניהול הנכון של סעיף מעבר בית התנועה, הציל את המצב היועץ המשפטי שהבהיר שיש להצביע תחילה על ההסתייגות ובכך מנע החלטה לא מוכנה בנושא. שנית, עד היום לא ידוע לחברי מועצת התנועה מי הם החברים המאושרים במועצה למעט גורם אחד בתנועה שבידו כל הרשימה. אנחנו שדורשים ונאבקים על מערכת דמוקרטית, שקיפות, בהירות חייבים בדוגמה אישית בוודאי לחברי התנועה וכלפי חוץ עלינו לייצר עמדה ולדרוש דרך החכים של מפגלת "כחול לבן" חבר הכנסת אלון שוסטר וחבר הכנסת רם שפע (בהצלחה רבה לכם) לפעול לממש את הדמוקרטיה במפלגתם במעבר מרשימה למפלגה עליהם לקיים בחירות פנימיות ותשתית של מתן ביטוי חופשי ויכולת השפעה לחבר ולא רק ליו"ר המפלגה. אני כותב זאת לאחר ששיתפנו פעולה יפה במוצאי שבת האחרון בהפגנה בתל אביב למען הדמוקרטיה במדינה-"נאה דורש נאה מקיים"(אמרו חז"ל).

  

בתחום המשימתיות - בעקבות הבחירות אציין כי עלינו להיות עם ולעבוד עבור מפלגות שיש להן תעודת זהות, סולם ערכים וחוט אידיאולוגי בהם אנו מאמינים כדוגמת "העבודה" ו"מרצ", בזאת אנו שונים מיתר שבטי העם.

לטעמי אנו לא תנועה של מחאות והפגנות, אנו תנועה של מעשים הנושאים עמם שותפות ואחריות לגורל המדינה. אלו המבקשים להשפיע על החלטות המדינה יפעלו במסגרות פוליטיות מפלגתיות. הבה ונטפח את מעשינו שיש בהם דוגמא אישית, התמדה, ביטחון וסולידריות לכל אורכה ורוחבה של המדינה.

במועצה ביקשתי כי ליד המשפט שהוצב לפני כל המשתתפים "לעת רוחות של שינוי" נפעל גם ברגישות ובהוגנות. ההצעות השונות שהתפזרו כחודש לפני המועצה גרמו לבלבול רב, לחרדות, לחוסר שותפות עם הפעילים בשטח ולבסוף לתחושה של הסתייגות וניכור, אפשר היה לעשות את הכל גם אחרת.

על בית התנועה הקיבוצית להמשיך ולהוות אכסנייה מקבלת ותומכת על פי המסרים שלנו, עבור עמותות וקבוצות שמחוץ לתנועה הקיבוצית. בשנתיים האחרונות אני שותף למפגשים שמתקיימים אחת לשבועיים בערבים בבית התנועה בתל אביב בתחומי: פליטים, אתיופים, שבויים, מוכנות צהל למלחמה חדשנות, יצירתיות ועוד. מול פני המחליטים על מעבר בית התנועה מהמרכז חייב להיות גם השיקול הזה, מקום זה לא רק כתובת זה גם מהות המשקפת את החיבור לעם ישראל.

  

ולבסוף בנושא תקציב המחלקות הפוליטיות -  נכון ראתה מזכירות התנועה כי יש צורך במתן ייצוג למפלגת "כחול לבן" בבית התנועה כמו לעבודה ולמרצ. על פי הפרסום יש כ 700 אלף שקל שזה מאפשר מימוש קשר עם כל חברי התנועה הקיבוצית על בסיס שלושת המפלגות. באם יש צורך עבור לוביסט בכנסת ויעוץ ניתן לקחת זו מצוותי התקשורת והמשפט העמוסים בבית התנועה. אסור לנו לפגוע בגיבוש מוקדי הכוח בשלושת המפלגות המייצרים זיקה והשתתפות עם חברי התנועה הקיבוצית.

  

גילוי נאות - אני בן זוגה לחיים של חניק מרשק מנהלת מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה, פועל בעמותת "יהום הסער" למשימות לאומיות ותנועתיות כאשר היו"ר שלה הוא חבר הכנסת אלון שוסטר ממפלגת כחול לבן, נמצא בקשרים טובים בהקשר למימוש משימות לאומיות עם הנהגות שלושת המפלגות במיוחד בתחומי התיישבות ותנועות הנוער, הייתי מצפה שייקחו את דברי לא כביקורת אלא כ"פצעי אוהב".

  

יואל מרשק

גבעת השלושה

הופיע ב:
הזמן הירוק
נכתב בתאריך
30/5/2019הרשמה לניוזלטר שלנו