עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מנהיגות מאוחדת שבונה תקווה - וצפירת מחאה שתתמוך בה
...
מי שלא בא אתמול להפגנה הפסיד...
  
היה אירוע מרגש ומכונן. כזה שיוצר תקווה לכך ששלב חדש במאבק הציבורי למען שימור פניה של מדינת ישראל מתחיל. שלב שיש לו סיכוי גבוה להצליח. ראשית משום דבריו החשובים של איימן עודה שקרא לשותפות של אמיצים בין יהודים ערבים (על סמך התובנה שהערבים לא יכולים לבד ושאי אפשר בלעדיהם) ואמאל אסעד שתמך בו המצד הדרוזי, דרך קריאתו החדה והמלהיבה של יאיר לפיד לכך שלא ניתן לקואליציית נתניהו להרוס את המדינה, עבור להבהרתה החשובה של תמר זנדברג שהמאבק הזה נוגע לכל אחד ואחת מאתנו, אזהרתו של אבי גבאי על כך שכיום הדמוקרטיה אינה דבר מובן מאליו ושיש להיאבק עליה כנגד הקמים לכלותה וכלה בפנייתו של משה יעלון לשפויים בחברי הליכוד והקואליציה לעצור את ההרס העצמי שמביאים השחיתות והפילוג.
  
אך התקווה הגדולה ביותר גלומה בכך שכל הכוחות הללו היו יחדיו על במה אחת ושילבו ידיים למען מטרה משותפת הגדולה וחשובה מכל מטרה חלקית של כל אחד מהם. דומה שהבסיס לכך גלום במנהיגותו של בני גנץ שמצליח פעם נוספת לעשות את הבלתי אפשרי ולחבר יחדיו כוחות מכיוונים שונים שלפרקים נראים גם מנוגדים. אין זה מובן מאליו. זהו סוג המנהיגות שהמדינה הזו זקוקה לו בעת הזו - אדם שיודע להתעלות ולחבר את השברים של החברה הישראלית וליצור לה בסיס משותף על אף הניגודים הטמונים בה.
  
כפי שאמרו כל הדוברים בהפגנה - המאבק יהיה ארוך וקשה. חובתנו תהיה לייצר לו את הדפוסים, המועדים והמקומות בהם הוא אמור להתרחש. נידרש כאן לנחישות והתמדה אך גם ליצירתיות שתוליד אתרים ועיתים חדשים למחאה כנגד דרכו של נתניהו – דרך השחיתות, הדיכוי, השיסוי והפילוג.
   
במסגרת זו אני קורא/מציע כאן לכולנו להירתם אליו בטקס שבועי בו מדי יום א' בבוקר בשעה 8.00 נקיים "צפירת מחאה" כאשר כל אחד הנמצא ברכבו בשעה זו יצפור ברצף במשך דקה אחת. כך תעלה לשמים צפירה/זעקה משותפת של אלפי אנשים. בדרך זו נוכל להביא את קול המאבק לכל רחבי הארץ - למרכזי הערים, לשכונות ולכפרים. נעשה זאת בדרכי המלך ובדרכים הצדדיות. אליה יוכלו להצטרף באופן פעיל גם אלה שיתקשו לצאת מהבית ולהגיע אל ההפגנות והעצרות בכיכרות הערים ובצמתים. אם וכאשר יתבטל האיום על הדמוקרטיה ושלטון החוק תידום הצפירה.
  
כל שנדרש כאן הוא להעביר את המסר לכמה שיותר אנשי שיתחילו במהלך. היתר יצטרפו למשמע קול הצפירה.
 
מחבר
הופיע ב:
פייסבוק
נכתב בתאריך
26/5/2019הרשמה לניוזלטר שלנו