עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

דף קשר להנהגות וחברי הקיבוצים - לקראת סוף 2018• להלן סיכום פעילותנו ב-2018:
o במהלך 2018 קיימנו 5 מפגשים של פורום מזכירי קיבוצים שיתופיים. בפברואר בגן שמואל התקיימה סדנה, בהמשך למפגש בנאות סמדר, לדבור על משמעות וערכים כדבר יומיומי. באפריל, התקיים מפגש בקיבוץ גלעד בנושא היערכות לעולם העבודה העתידי עם נירית כהן. באוגוסט התכנסנו בקיבוץ מעברות, הורסיו, מנהל משאבי אנוש במחלבת יטבתה הציג בפנינו מודל ניהולי חדש ושוחחנו לאור המודל על מה שצריך לשפר בניהול בקיבוץ. באוקטובר נפגשנו בקיבוץ בארי עם עו"ד מירון הכהן לקראת סיום תפקידו למסקנות ותובנות לעתיד וקיימנו שיח עמיתים על דילמות משותפות. וביום האחרון של שנה אזרחית זו, בסוף דצמבר, ניפגש בקיבוץ מעגן מיכאל לשמוע מטובי כהן, מתכננת עיר ואזור, שהתמחתה במתן כלים לקבלת כלים לפיתוח בקיבוץ וביומו האחרון של חודש דצמבר, נפגשנו בקיבוץ מעגן מיכאל לשיחה על:
o התחלנו השנה לקיים פורום עמיתים של רכזי ענפי השירות בקיבוץ השיתופי: במרס התכנסנו בתל אביב לוודא עניין. במאי נפגשנו ברביבים סביב נושא הכלבו ובאוקטובר נפגשנו בגן שמואל לשיחה על ניהול ענף המזון בקיבוץ.
o התחלנו לקיים גם פורום רכזי בריאות ורווחה: באפריל התקיים מפגש התנעה בתל אביב, ביולי התקיים ברביבים מפגש בנושא הגיל השלישי שכלל גם את רכזי הגיל השלישי, ובחודש הבא יתקיים מפגש במשמר העמק נושא סל בריאות.
בשלושת הפורומים יש עניין ואנשים מגיעים מרחוק ומקרוב...
  
• ממשיכים לבקר בקיבוצים השיתופיים...
אחד הדברים המאפשרים לצוות המטה השיתופי לתת תשובה רלוונטית לקיבוצים השיתופיים (ולא רק להם...) בדילמות הייחודיות שלהם, הוא ההיכרות עם מציאות החיים בקיבוצים רבים.
ביקרנו השנה בכ-28 קיבוצים, ביניהם: ברעם, סאסא, יראון, גבע, עין חרוד איחוד, יזרעאל, עין הנצי"ב, משמר העמק, גלעד, מעגן מיכאל, גן שמואל, שדות ים, קבוצת יבנה, בארות יצחק, צובה, מגדל עוז, רמת רחל, משאבי שדה, חצרים, רביבים, מגן, בארי, נאות סמדר, קטורה, גרופית, יטבתה, סמר, אילות.
בחלקם היינו פעם אחת, בחלקם פעמיים ובחלקם - חברנו להנהלת הקיבוץ לייעוץ וליווי של תהליכים שונים.
  
• הנהלת המטה השיתופי:
הנהלת המטה השיתופי נפגשה ארבע פעמים במהלך השנה.
בהנהלה חברים צחי רם מזכיר רביבים, יניב הגי מזכיר בארי, אורי אופיר מזכיר משמר העמק, נוח חיות מזכיר קבוצת יבנה, גיל אמיר מזכיר בארות יצחק וצוות המטה השיתופי - יהודה, מאיה ואיציק . בין היתר:
חברי המזכירות ליוו אותנו בפעילות לאורך השנה וסייעו לנו בהכנת תכנית העבודה ל-2019.
   
• מעורבות בחברה:
o הארגון הבין קיבוצי "קיבוצים מעורבים בחברה" שהחל לפעול בסוף 2017, מונה 17 קיבוצים... קיבוצים אלו אגמו כסף וסייעו להקמתה של מכינת רעות, שנת שירות נוספת לגמלאים ועוד. כי אלו הפרויקטים בהם בחרו נציגי הקיבוצים הפעילים בפורום.
o ממליצים לכם בחום להצטרף: כל מה שצריך זה להקצות בתקציב 2019 סכום של 10,000 ₪ ולשלוח נציג לאספות הפורום כפעמיים בשנה, בהן ייבחרו הפרויקטים למעורבות בחברה. מתוך הפרויקטים שייבחרו, יוכל כל קיבוץ למען את הכסף שהוא הקצה לתמיכה בפרויקט הקרוב לליבו. איגום יכולות מייצר תמיד מכפיל כוח והשפעה... אז בואו נהיה שם...
להצטרפות התקשרו ל דניאלה לבנסארט \ 054-4215067 \ Daniella.lebensart@gmail.com

  
• תכנית העבודה ל-2019
בחודש ינואר התקיים מפגש הנהלת המטה השיתופי בו בתהליך מובנה, הגדרנו את תכנית העבודה ל-2019. בימים הקרובים נפרסם...
  
o תקשורת של המטה השיתופי:
אתר שווים ממשיך להיות אתר עצמאי - במה למחשבות והגיגים בנושא השיתוף ובכלל...
www.shavim.org.il/
נוצרה רשת אורגנית של התייעצות ושיתוף מידע בין מזכירי קיבוצים. אנחנו פועלים לשמירת המידע שמצטבר בה ולהנגשתו למחפשים העתידיים.... מי שמעוניין לשאול שאילתה מוזמן לפנות במייל לאיציק itzik@tkz.co.il
יהודה סלומון 054-5637727 y.tzuba1@tkz.co.il
מאיה שפיר maya@tkz.co.il 054-9799115
איציק ארז 052-5013522 itzik@tkz.co.il
המטה השיתופי בתנועות הקיבוציות
בית התנועה הקיבוצית – ליאונרדו דה וינצ'י 13. תל-אביב. 61400
טל. 03-6925418 - פקס. 03-6925417
www.shavim.org.il – www.facebook.com/shitufi
נכתב בתאריך
6/2/2019הרשמה לניוזלטר שלנו