עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

טיול על החוף
רות גילבר-מוהר, חברת קיבוץ עין החורש. כתבה בעבר,לחגים ואירועים שונים בקיבוצה.
  
השיר "טיול על החוף" מראשוני הלחנים שיצרה, נכתב עי נעמי אמיתי (היום אלון)בשנת 1969(כמעט 50 שנה...)והופק יחד עם עוד שירים (למשל השיר "שלום בעודו מלחמה") ותמונות,במסגרת מסכת סיום י"ב במוסד "מעיין"( היום ביה"ס מעיין )של שכבת גדוד "היובל".
  
מאוחר יותר נכתב עיבוד קולי לשיר והוא בוצע ע"י חברי הקיבוץ בליווי גיטרה בלבד. הזמרים בהקלטה זו הם רוויטל רון בנאיסטי ז"ל, ויבדל"א - יהודה ארזי, נתן מוהר (חברי עין החורש עד היום) ואשר בר-אמת (היום חבר קיבוץ עברון).
  
השיר 'טיול על החוף' זכה פעם נוספת לעיבודו של דב כרמל בביצועה הנעים של הזמרת רוחמה רז, במסגרת ערב שירי משוררים "כל אחד הוא עוד קצת ילד" שהופק בשנת 1980 בעין החורש.
  
לאחרונה עלה באתר 'שירה עובדת' שיר ישן שכתבה והלחינה,גם לפני כמעט 50 שנה, לזכרו של אחיהו בן נפתלי ז"ל,בן הקיבוץ וחבר/בן כיתתה שנהרג במהלך שירותו הצבאי בשנת 1969. השיר נכתב במהלך 30 ימי האבל למותו ורק בשנים אלה יצא לאור. בוצע בעין החורש בערב יום הזיכרון של שנת 2016 ושנה לאחר מכן במרץ 2017 בגל"צ, במסגרת שירים לנופלים. בהקלטה זו מלווה את רות גילבר בנה יפתח גילבר (שגם הוא מוסיקאי,יוצר ושר).
  
לגבי השיר "יופיה אינו ידוע" מספרת רות:
השיר שנכתב ע"י המשורר נתן זך, הולחן על ידי בשנת 71/72 ונגנז ברגע שהלחן של שלמה ארצי התפרסם ברדיו. השיר לא הולחן למטרה כלשהי אלא שבמקרה פגשתיו, התאהבתי וכתבתי... (שרתי עם הגיטרה לטייפרקורדר סלילים שהיה אז ברשותי).
  
לפני כשנה, הצלחתי ליצור קשר עם נתן זך. ברשותו, העברתי לו את השיר המוקלט ולאחר שהאזין, קיבלתי את ברכתו להוציאו לאור (על כך אני מאד מודה לו).

הופיע ב:
שירה עובדת
נכתב בתאריך
25/1/2018הרשמה לניוזלטר שלנו