עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מה אתה משווה
 
כאשר עלו משטרים אפלים במקומות שונים בעולם היו בודדים שהתריעו, הזהירו וניסו למנוע את המשך קיומם. ברוב המקרים המתריעים שילמו על עמדותיהם תשלומים כבדים. חלקם איבדו את מקור פרנסתם, הושמצו ולעיתים גם שילמו בחייהם. שלטון לא אוהב שמעשיו ודרך התנהלותו השנויים במחלוקת נחשפים לאור היום. אבל לא רק מוסדות השלטון אלא גם רבים מאזרחי המדינה מתקשים לשמוע את דיבתה של ארצם. אחרי הכול זאת המדינה שלהם ומקום מגוריו של העם אליו הם שייכים.
  
רק כאשר התהליכים מבשילים והכיעור אותו חזו המתריעים נחשף לעיני כול, זוכים המתריעים להוקרה ולהערכה ולעיתים קרובות ההוקרה מוענקת להם לאחר מותם.
  
מדינת ישראל עוברת תהליכים מהירים של פאשיזציה, כובשת וגוזלת את רכושו של העם הפלסטיני הכבוש, השחיתות השלטונית הולכת ומעמיקה, אנשים כמו דוד ביטן. דוד אמסלם ומירי רגב הופכים לקובעי מדיניות ונורמות התנהגות. הזיקות הלאומיות הפכו ללאומניות ורק עיוור לא רואה לאן אנחנו מתגלגלים. לצערנו, רוב רובם של האנשים המגדירים את עצמם כאנשי שמאל לוחשים דברי התנגדות לתוך שרוולם והרכבת ממשיכה לדהור בדרך אל מיצוי התהליכים כפי שנחזו כבר בעבר במדינות אחרות שחדלו להיות מדינות דמוקרטיות.
  
ארגון שוברים שתיקה רואים, מבינים, חרדים ומעיזים להיאבק נגד התהליכים האנטי דמוקרטיים וזאת כדי למנוע את מיצוי התהליכים העוברים על מדינת ישראל. זהו ארגון פטריוטי המנסה להציל את ארצם, ארצנו מלהגיע למקומות אליהם הגיעו מדינות אחרות, עמים אחרים ושילמו על כך תשלומים כבדים.
  
אלא שהארגון הזה פועל כאשר שתי ידיו קשורות מאחורי גבו. פרסום מעשיהם ודרכי התנהגותם של חיילי צהל הפועלים במהלך המשך הכיבוש המתמשך בגדה המערבית, פוגע פגיעה קשה בתחושת הכבוד הלאומי של רבים מאזרחי ישראל. כולל כאלה שרואים את עצמם כשייכים לשמאל ומתנגדים נחרצות להמשך הכיבוש של השטחים הכבושים.
  
את הכביסה המלוכלכת צריך לכבס בבית, הם אומרים לעצמם ומתנגדים לפרסום בחוץ לארץ של המעשים שנאלצים לעשות חיילי צהל במסגרת המשך הכיבוש. הם מתנגדים למרות שהם יודעים שפרסום המעשים שהם פועל יוצא של המציאות בה נתונים החיילים היא מכשיר יעיל ביותר כדי למנוע או לפחות למתן את מה שהוא פועל יוצא הכרחי של שליטה צבאית מתמשכת על אוכלוסייה אזרחית כבושה.
  
זיקות לאומיות ורצון לשמור על כבוד המדינה עומדות כאן מול הבנת עומק של עתיד מתקצר המוליך להקמה של מדינה אחת בעלת רוב ערבי או להעמקת התהליכים של קיום מדינת אפרטהייד ההולכת בדרך אל פשיזם סופני. לדעתי, כול אמצעי כשר למען השגת המטרה של עצירת התהליכים האובדניים העוברים על מדינת ישראל, כולל פרסום המעשים שנאלצים לבצע חיילי צהל כצבא כיבוש, באמצעי התקשורת בחוץ לארץ.
  
ארגון שוברים שתיקה נאבקים, מתריעים ומוכנים לשלם תשלומים אישיים כבדים על נכונותם לתת ביטוי לעמדתם באופן פומבי וחוצה גבולות. במעשיהם הם מסייעים בטווח הנראה לעין להמשך קיומו העצמאי של עם ישראל המתנהל בדרך דמוקרטית התואם את החזון הציוני לאורו הוקמה מדינת ישראל.
  
נכתב בתאריך
26/11/2017הרשמה לניוזלטר שלנו