עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

אוטופיה עאלק
  
בימים הנוראים ההם זוג מעורב, נוצרי ויהודייה, נחשב למוקצה. והסיבה - אירוח החוטאים מהווה סיכון חמור לשמירה על טוהר הגזע. ולכן, כול מי שאירח זוג מעורב סיכן את עצמו ואת מקום עבודתו. הליברלים שעדיין העזו להשמיע את קולם כעסו, התריעו, לפעמים אפילו הפגינו ואחר כך השתתקו והשלימו. כי מה יעזרו הצעקות, ההפגנות והאמירות על שוויון ערך האדם והעמים. ועל אחת כמה וכמה אם האמירות לא עוזרות ולעיתים אפילו מסכנות את האומרים אז למה לנו להשמיע את קולנו. הם שתקו והושתקו והסוף הנורא כתוב באותיות של דם בספרי ההיסטוריה.
  
לפני ימים אחדים נאסר על זוג של ערבי ויהודייה להתארח בצימר במושב דלתון הנושא את השם אוטופיה. החיבור בין שני הישראלים השייכים למוצא לאומי שונה לא נראה לבעלי המקום כראוי לאירוח.
  
אולי שמירת כבודנו הלאומי, אולי החשש מהתבוללות ואלי סתם גזענות לשמה, כול אלה הביאו לסילוקם של בני הזוג מהצימר שבבעלות יהודים כשרים וטהורי גזע.
  
אולי לא למדו ואולי כבר שכחו את מה שאמר הלל הזקן כאשר נתבקש ללמד על רגל אחת מהי יהדות: "מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברך"
  
שנים רבות סבלו בני עמנו היהודים מאפליה מצד העמים בתוכם הם חיו. כנראה שניסיון ארוך שנים זה לא לימד רבים מאתנו את הלקח הנובע מעובדה כואבת זאת. הלאומנות המוליכה לגזענות מחלחלת לתוך עולמם של רבים מתוכנו והופכים אותם לגזענים קטנים ברשות "האתה בחרתנו" שאין לו על מה להתבסס.
  
עם קטן מוקף אויבים, הנאלץ מדי שנים אחדות להילחם על המשך קיומו העצמאי, מסכן את המשך קיומו כאשר הוא נכשל במאבק נגד הגזענות כלפי העמים האחרים, במיוחד כלפי אלה החיים אתו ולצדו.
  
בעבר רצינו ליצור כאן בארץ ישראל חברת מופת בעלת מרכיבים אוטופיים. לאסוננו, מהרעיון האוטופי נשארה רק "אוטופיה עאלק". בעלי הצימר ממושב דלתון הם ביטוי מוחשי למציאות זאת.
  
אני מקווה שבתי מלון או צימרים השייכים לקיבוצים נוהגים אחרת.
  

נכתב בתאריך
5/11/2017הרשמה לניוזלטר שלנו