עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מפגש פורום מזכירים שיתופיים, גן שמואל 19.12.2016
 
משתתפים: נציגי הקיבוצים אילות, בארות יצחק, בארי, ברעם, גבע, גלעד, גן שמואל, גרופית, חצרים, יזרעאל, יטבתה, יראון, לביא, מגדל עוז, מעברות, מעגן מיכאל, משאבי שדה, משמר העמק, סאסא, עין הנצי"ב, צובה, קבוצת יבנה, קטורה, רביבים, רמת יוחנן, רמת רחל, רעים, שדות ים, סה"כ 40 איש מ-28 קיבוצים.
  
מפגש זה הוא מפגש ראשון מאז ההחלטה על שינוי המבנה הארגוני של המטה השיתופי.
  
יהודה סלומון, רכז המטה השיתופי, נתן סקירה על נושאים המעסיקים אותנו.
  
יהודה הציג את איציק ארז מחצרים, שנבחר כפעיל נוסף למטה השיתופי.
  
גיל לין, המשנה למזכיר התנועה, נתן סקירה על הקורה בתנועה.
  
מאיה שפיר הזמינה קיבוצים לפנות על מנת לקיים מפגש ללימוד מרכיב הזהות הקואופרטיבי והמשמעויות שיכולות להיות להתעמקות בו על קבלת ההחלטות שלנו...
כמו כן - להפקיד כספים "פנויים" בבנק אופק על מנת להגדיל את יכולת הפעילות שלו, בריבית ראויה, בחזקת "זה נהנה וזה אינו חסר".
ניתן לפנות לאבי מנקס menkes@ofek.coop   058-7427066.
דרך נוחה להשפעה בחברה...
  
עו"ד דוד ויינשטיין נתן סקירה מקיפה על תוצאות המשא ומתן על נוסח החוק לשינוי במיסוי הקיבוץ ועל משמעויות התוצאה אליה הגיעו על הקיבוצים בכלל ועל הקיבוץ השיתופי בפרט.
  
עו"ד מירון הכהן, רשם האגודות השיתופיות, דיבר על הקושי הרגולטורי בהתייחסות למנעד הרחב של קיבוצים שנוצר בעקבות השינוי, על המורכבות שיצר הרצון להוריש את הבית, על הצעת המיסוי שהייתה עלולה לפורר הסכמות ואיזונים שלקח שנים להגיע אליהם. סיפר על ניסיון לייצר מנגנון שייקבע כמה רמות של קיבוצים בהתאם לרמת הערבות ההדדית הנהוגה בהם.
   
מירון ענה על שאלות בנושא חלופת האגודה שהתקבלה, סוגים שונים של חברות בקיבוץ (לא מאשר), דרכים לתגמול עובדים (לא בכסף...), קרן הורשה, אפשרות לייפוי כוח בהצבעות (אין), מעמד הקיבוץ השיתופי במוסדות המדינה, החשיבות של חזרה להובלה חברתית במדינה.
  
בהמשך היום קיימנו ישיבה כמזכירות המטה השיתופי ודנו בדגשים לתכנית העבודה של צוות המטה השיתופי. סוכם לשים דגש רב על נושא המעורבות בחברה כנושא מרכזי להובלה והתווית דרך.
  
דברים שנאמרו:
• חשוב שנהיה קיימים לא רק לעצמנו.
• פעילות כלפי חוץ מחזקת כלפי פנים
• לייצר פלטפורמה משותפת עם התנועה.
• לחבור לקיבוצניקים למען החברה
• לנצל את הכוח של הפנסיונרים
• להביא את בשורת הקואופרציה
• לייצר משימות חדשות רלבנטיות.
  
רשמה: מאיה שפיר
  
נכתב בתאריך
28/12/2016
גלריית תמונות
הרשמה לניוזלטר שלנו