עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

סיכום פגישת פורום הנהגות קיבוצים שיתופיים רמת רחל, 13.09.16
  
היום התחלק לשני חלקים:
בחציו הראשון, בהרכב של כ-65 נציגים מכ-25 קיבוצים שונים, שמענו על הגזרות הניחתות על הקיבוצים מכיוונים שונים ועל המהלכים הננקטים ע"י התנועות הקיבוציות
  
ניר מאיר פרש תמונה כללית של האיומים על הקיבוץ בתחומי חכירת הקרקע, הסדרת השימושים החורגים , הלאמת שטח המחנה, התייחסות לארגון החקלאי כאל קרטל (פטם) ולאחרונה - הרפורמה המוצעת במיסוי הקיבוץ.
  
באמירה כללית: דה לגיטימציה של צורת ההתארגנות הקיבוצית וכניסה של המדינה לשטח המחנה.
  
פרטו את המהלכים המתרחשים עו"ד דוד ויינשטיין המלווה את צוות המיסוי בהיבט המשפטי, רו"ח ירון רייכמן מנכ"ל ברית פיקוח בהיבט של ראיית החשבון, עו"ד מיכי דרורי מנהל המחלקה המשפטית בתנועה הקיבוצית בהיבט המיסוי ובנושא חלופת האגודה בקיבוץ השיתופי, דגן יראל המרכז בתנועה הקיבוצית את נושא הקרקעות בנושא חלופת האגודה ואלישע שפירא שהציג את עמדת המטה השיתופי בנושא חלופת האגודה.
  
המצגות ששמשו כרקע להרצאות מצורפות לסיכום זה.
  
בחציו השני של היום, לאחר הצגה תמציתית של קיבוץ רמת רחל החוגג בימים אלו 90 שנה, ישבנו כמזכירות המטה השיתופי. בחלק זה יוצגו 15 קיבוצים שונים.
  
יהודה סלומון נבחר כמרכז המטה השיתופי.
  
יניב הגי מזכיר בארי, צחי רם מזכיר רביבים, אסף בית אריה מזכיר קבוצת יבנה ומיכל צורן מזכירת סאסא נבחרו כחברי הנהלת המטה השיתופי, יחד עם אנשי הצוות.
  
אנו פונים אליכם להירשם במייל חוזר, או לעודד אחרים מקיבוצכם שיש להם מה לתרום בנושא, פנינו לנוכחים להירשם לצוותי עבודה שבכוונתנו להפעיל מיד לאחר החגים:
1. הגברת האמון בקיבוץ, השיח, המחוברות והמוטיבציה
2. ניהול שיתופי, יחסי חברה וכלכלה
3. קליטה לקיבוץ השיתופי
4. מיתוג מחודש של הקיבוץ השיתופי
5. משימתיות ומעורבות בחברה
  
נרשמו מספר נחשונים, על מנת להפעיל את הצוותים בצורה יעילה יש מקום לאנשים נוספים.
  
אנא הירשמו במייל חוזר או עניינו חברים רלבנטיים אחרים.
  
יהודה סלומון, גיל לין, מאיה שפיר
נכתב בתאריך
15/11/2016הרשמה לניוזלטר שלנו