עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הימין יבחר בטרנספר
   
מדינת ישראל ניצבת על פרשת דרכים קיומית. האפשרויות העומדות לפניה הן:
   
א. המשך המצב הקיים. קיומה של מדינת ישראל לצדם של השטחים שנכבשו במהלך מלחמת ששת הימים. המשמעות - קיומה של מדינה דמוקרטית לצד שטחים כבושים בהם מתקיים ממשל צבאי. בשטחים אלה חיים מעל שניים וחצי מיליון פלסטינים. התוצאות האפשריות: אלימות דו צדדית מתמשכת, מרכיבים של אפרטהייד, דימוי רע בעיני העולם הנאור, התנגדות פנימית מתמשכת והסתייגות הולכת וגוברת של מדינות רבות בעולם, כולל התושבים היהודיים שלהם, ממדינת ישראל שתהפוך למבודדת ולעיתים גם מצורעת.
  
ב. סיפוח השטחים הכבושים והפיכת ישראל למדינת כול אזרחיה. במהלך השנים תהפוך מדינה זאת למדינה בעלת רוב ערבי. פירוש עובדה זאת הוא סיום הפרויקט הציוני על כול מרכיביו. יש להניח שבמסגרת המדינה הדו לאומית ימשיכו לבעבע קונפליקטים שמקורם במערכת היחסים בעבר של יהודים וערבים בארץ ישראל.
   
ג. יצירת שתי מדינות לשני העמים. בגדה המערבית ובעזה תקום מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. הגשמת מציאות זאת כרוכה בהכרח בהורדת התנחלויות הקיימות כבר שנים רבות בגדה המערבית. יש להניח שרבים מבין אזרחי ישראל יתנגדו למהלך זה. התוצאה האפשרית היא מלחמת אזרחים אלימה בין התומכים והמתנגדים מבין אזרחי ישראל. המשמעות החברתית של מציאות זאת יכולה להיות הרסנית לגבי המשך החיים המשותפים של אזרחי ישראל היהודים כאן בארץ ישראל. ספק רב האם תומכי הרעיון של הקמת שתי מדינות לשני העמים, שהוא הפתרון הטוב והצודק מבין יתר האפשרויות לפתרון הסכסוך, יהיו מספיק נחושים כדי להוות חלק פעיל במאבק נגד המתנגדים להגשמת רעיון זה. השמאל הישראלי נחלש, התמסמס וספק אם יגלה בתוכו את הנחישות הדרושה.
   
ד. טרנספר. במהלך השנים תיווצר מציאות של עוינות מתמשכת בין יהודים וערבים בארץ ישראל. מציאות זאת תגייס דעת קהל ישראלית שתתמוך בביצוע טרנספר של ערביי הגדה המערבית ואולי גם של חלק מערביי ישראל.
  
הניסיון הבינלאומי מלמד אותנו שבעת מלחמה מתבצעים מהלכים כאלה המאפשרים הפרדה בין עמים שונים החיים זה לצד זה במשך תקופות ארוכות. ודוגמאות לא חסרות. (צ'כוסלובקיה, יוגוסלביה, קפריסין) ועוד.
  
מחשבות בעקבות האלטרנטיבות המוצגות:
  
1. ייתכן שימצאו פתרונות נוספים שיהוו פשרה בין אלה המוצגים ברשימה זאת. (לדוגמא- קיום קנטונים המורכבים מבני הלאומים השונים החיים במסגרת של מדינה אחת. (שוויץ כדוגמה אפשרית).
  
2. להערכתי הפתרון שיבחר על ידי הימין הישראלי הוא טרנספר. ייווצרו התנאים המאפשרים את הצעד הזה וישראל תנצל את ההזדמנות ותעביר את הערבים החיים בתחומי ארץ ישראל ההיסטורית אל המדינות השכנות. הערבים בכול העולם יתנגדו, העולם הנאור יזדעק ואחרי שנים אחדות כולם יתרגלו למציאות החדשה. להערכתי זאת היא התוכנית לפתרון הקונפליקט בין יהודים וערבים כאן בארץ חמדת אבות המאחדת את בנימין נתניהו ליברמן ובנט. השטח יהיה נקי מערבים (ערב ריין) כך שעם ישראל יוכל להגשים את חלום ארץ ישראל השלימה בה חיים רק יהודים בלבד. כאמור ההיסטוריה חוזרת על עצמה אלא שהתפקידים של העמים המתפקדים בתוכה משתנים בהתאם לנסיבות. בעבר היה עם ישראל העם החלש והנרדף. בימים אלה הוא החזק, השולט והקובע את גורלם של אלה הנתונים למרותו. כך הכדור מסתובב לו. אז לאן נפנה מכאן?
  
נכתב בתאריך
25/9/2016הרשמה לניוזלטר שלנו