עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

קטנות קיבוציות
   
גן שלנו
במקומונים של ערים שונות, אשר בשכנות להם קיימים קיבוצים, אפשר לראות מודעות על גנים ומשפחותים המציעים - הנה ציטוט מאחת המודעות - "המשפחתון דוגל בשיטת החינוך הקיבוצי המעודדת חשיפה חווייתית לסביבה הטבעית בחיי היום יום". באותה מודעה, אשר חלק ממנה מובא כאן, נכתב עוד כי המשפחתון כולל, בין השאר, "חצר גרוטאות", שאף היא מושג קיבוצי מובהק וייחודי. קיבוצים לא מעטים עדים לגידול מואץ בביקוש של זוגות צעירים לרשום את ילדיהם בפעוטונים ובגנים קיבוציים. הביקוש הער והגובר מעיד על איכות ועל ייחוד. מותר להגיד ולכתוב מלה טובה, חמה ומחמיאה, לחינוך הקיבוצי הזוכה בשנים האחרונות, שנות ההפרטה, לעדנה שכמוהו לא ידע מעודו.
  
כשמפלגת העבודה מתרסקת
המחנה הציוני הוא שם אומלל, אשר די בו, כשלעצמו, להדיר ולהרחיק מי שעשויים להיות שותפים טבעיים של גוף פוליטי חשוב ומשמעותי, העשוי להוות חלופה שלטונית בעלת היתכנות וסיכוי. התכווצותה של מפלגת העבודה בסקרים וברחוב למספר חד ספרתי של מנדטים, מחייב לשקול לאלתר דרכים אפשריות למניעת היעלמותה של המפלגה מהפוליטיקה. הצמצום החריף במספר המנדטים אמור להוות קריאת התעוררות והשכמה גם למרצ. אף שלדעתי - מי שואל אותי- שלי יחימוביץ' היא מועמדת ראויה וטובה לתפקיד ראשת הממשלה, אין לה סיכוי בקלפי. על מפלגת העבודה לקרוא למרצ מזה ול- אתם יושבים?- ל"יש עתיד" מזה, ולהציע הקמת גוף פוליטי חדש, ולהתכנס להסכמה כי המועמד מטעמו של גוף או גוש זה לתפקיד ראש הממשלה יהיה יאיר לפיד. הסיכוי היחיד להחליף את השלטון הנוכחי הוא בחבירה של יש עתיד, המחנה הציוני ובמידה שיסכימו גם, כמובן, את הרשימה הערבית המאוחדת ומרצ. בעולם שכולו רצוי יש ודאי מועמדים טובים מלפיד, אבל בעולם המצוי אין לאיש מלבדו היתכנות וסיכוי לנצח את הבחירות כשהוא יעמוד בראש הגוף הפוליטי הגדול ביותר.
  
הרי אתן מקודשות זו לזו
השלט לא הותיר מקום לספק. בכיוון החץ תתקיים הערב חתונתן של שתי נשים. שמן היה כתוב על שלט קטן באותיות שחורות. דימיתי את השתיים מתקדשות זו לזו לעיני האורחים. ניסיתי לדמות את ירח הדבש שלהן, את שגרת חייהן בימים ובשנים שבהן התשובה "הכול דבש" לא תהיה, כצפוי כמשוער, התשובה הטבעית. ניסיתי לדמות אותן, כל אחת מהן לחוד ושתיהן יחד, מברכות את מי מהמברכים אותן באיחול "בקרוב אצלכן", אבל נכשלתי. כדי להצליח נדרשה הפלגה אל מחוזות הדמיון הרחוקים.
  
היועצים החיצוניים
איך הם תמיד יודעים, היועצים החיצוניים, מה טוב לקיבוץ, מה נכון לו ובעיקר - מה נחוץ. איך הם קופצים למים הרותחים או הקפואים ותכף מתחילים לשחות בהם – אכן - כדגים במים, חותרים אל המטרה שאותה סימנו להם הממנים אותם או אל מטרה שאותה קבעו לעצמם. היועצים החיצוניים נחלקים לדעת החברות והחברים בקיבוץ בין מי ש"שווים כל שקל", למי ש"לא מצדיק את השכר העצום שלו". איך הם תמיד יודעים, היועצים, מה הכי טוב לקיבוץ אבל לא יודעים או לא יכולים או לא רוצים לדעת (בחרו את ה"לא" המתאים ביותר לדעתכם לתיאורם) מה טוב לחבריו?
  
פינת הילדים
שלום ילדים, שלום כיתה א' ושלום גם לתלמידי שאר הכיתות. עכשיו מתחיל החופש של ההורים, אשר החופש הגדול, הארוך, המרתוני הגיע להם עד כאן. אל תתפלאו אם תשמעו אותם אומרים מה שהם ודאי לא התכוונו שתשמעו - משעמם לי...
  
שורה תחתונה
האהבה לא מנצחת - היא מייתרת את הניצחון.
  
נכתב בתאריך
13/9/2016הרשמה לניוזלטר שלנו