עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

קטנות קיבוציות
 
מחבל מת אחד ושש הבחנות בעקבותיו
1. והיה מחננו טהור- את סימן הקריאה שתוחם וחותם את הקביעה הזו מחליף באחרונה סימן שאלה בגודל ובעצמה המפריכים את הקביעה ומרוקנים אותה מתוכנה וממשמעותה.
2. "החייל היורה", אשר ירה על מנת להרוג (הצליחו לו, לרוע גורלו) לא לקח את החוק לידיו (הוא טעה טעות בפירושו) כי בידיו היה רובה שניתן לו באופן חוקי.
3. במבחן התוצאה "החייל היורה" הוא הרג מחבל בן-עוולה. מבחן הכוונה אינו רלוונטי אלא לצורך ענישה מקלה.
4. הוא (ה)בחור א.א., הרג מחבל בדם קר. מתברר כי דם קר, שרתח לפנים, די בו כדי להוות מניע חזק מספיק להרג.
5. מות המחבל השליך אבן אל מי האפסיים העכורים - שהגיעו עד נפש והטביעו אותה בתוכם - שבהם מתנהל השיח הציבורי שהתפתח בעקבות המעשה- שיח קוצני, דוקרני, נגוע בתיעוב הזולת שדעתו שונה ומגואל בשנאתו מעצם העובדה כי הוא מאמץ דעה זו. שיח בין מי שתופסים עצמם כשוחרי ישראל ובין מי שמזוהים על ידם כעוכריה.
6. החייל הזה ייזכר כמי שרענן את המושג רצח פוליטי ויצק לו משמעות חדשה.
7. לא נכון לכנותו " החייל שירה"- שהרי חומרת מעשהו אינה מתמצה בעצם הירייה אלא בתוצאותיה - לכן הכינוי הנכון, עובדתית, הוא - "החייל שהרג".
  
רדיו חזק ויפה
בקיבוץ רשפים, שבו גואה באחרונה גל של יוזמות שיתופיות, הוסב בשבוע פורים אוטובוס ישן לתחנת רדיו מקומית. היא שידרה שירים ותכניות מלל. כל העורכים, המפיקים ומגישי התכניות - שירים ומלל - הם חברי הקיבוץ. היזמה הזאת מצטרפת על תנופת עשייה שבה שותפות משפחות בכלל וצעירות בפרט, לרבות של רבות מהמשפחות שנקלטו זה מכבר. מתהווה דפוס שותפות חדש-ישן, אנרגטי, שמוכיח וממחיש את התהוותו של משהו חדש שצומח משורשי ההפרטה ועל מצעה אבל נבטיו וניצניו מעידים כי צפויה דווקא פריחה שיתופית. זה תהליך טבעי, אנושי, כמו גם מחוות ההתגייסות לסייע לנשים שילדו במזון לשבועות הראשונים לאחר לידה. ויש עוד דברים רבים, אשר אלמלא חששתי מהיהפכותו של הקטע הזה לתשדיר שירות או לצעדים במסע יחצ"נות הייתי מוסיף עליהם. יבורכו היוזמים והעושים.
  
הסבר פשוט והגיוני
לאחרונה הסברנו לספק שירות הסבר פשוט, נכון, אמתי. מדובר בנציג חברה שמחתימה קשישים על רכישת מוצרים שאין להם כל צורך בהם תוך מצג שווא כי התשלום היחיד שלהם הוא רק עבור דמי המשלוח. באותיות הקטנות (שאותן מבליעים סוכני השיווק וההפצה מעיני מי שבלאו הכי מתקשים לקרוא גם את האותיות הגדולות). ה-CATCH הוא שלאחר שנה וחצי, שבמהלכן לא מחויבים הקשישים בעלות המוצרים, הם מתחילים להיות מחויבים עליהם לפרק זמן זהה במאות שקלים לחודש. מצג שווא הוא לשון המעטה לתיאור אופן ניצול תמימותם והעדר היכולת של הקשישים לבדוק על מה הם חותמים ומה המחיר שייגבה מהם. הצעקות לא הובילו אלא למבוי סתום. הדיבור השקט, ההגיוני והמנומק, עשה את שלו. הוא חדר, בו זמנית, אל שני מקומות. אל הראש ואל הלב. אל השכל ואל הרגש. בשני מקומות אלה הוא לא חולל נסים אבל עשה נפלאות. לפעמים, כאשר אדם מאמין בצדקתו, המאבק על האמת הפשוטה הוא מאבק שבו אפשר לשכנע גם את סרבני השכנוע העקשניים ביותר.
  
פינת הילדים
הרגע הכי מתוק, וזה ממש בטוח
היה דווקא טיפה אחרי הקינוח
כי אז המטפלת אמרה שהגיע זמן לנוח
ועל כך לא ייתכן בכלל שום ויכוח.
  
מתוך הזמן הירוק
 
הופיע ב:
הזמן הירוק
נכתב בתאריך
18/4/2016הרשמה לניוזלטר שלנו