עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

קטנות קיבוציות
  
תנועות נוער
הדיווח על גידול משמעותי במספר בני הנוער הפעילים בתנועות הנוער הוא ודאי דיווח מעודד. אף שתנועת השומר הצעיר אינה נמנית עם הגדולות שבתנועות, שמור לה מקום מיוחד - ודאי בלבם ובזיכרונם של כל מי שהיו, ועודם, חניכיה. יש חוויות שלא ניתן לחוות אותן בשום מסגרת אחרת אלא ב"תנועה". תנועת נוער עשויה להיחשב כמסגרת בלתי פורמאלית אך הפעילות בה מובנית ומסודרת, מגוונות מאוד, מאפשרת להכיר צדדים בחברה שלא ניתן להכירם במסגרות אחרות. לכל "תנועה" יש מדים מאפיינים וייחודיים היוצרים לא רק חזות אחידה אלא גם ואולי בעיקר גאוות יחידה. תנועת השומר הצעיר אינה נמנית עם התנועות הגדולות, לכן יאה ומתאים לה מקום חם בלב הקטן, שם היא פועמת ומזכירה בפעימותיה עולם של פעם, עולם של טעם, אשר עם הדיווח על גידול של עשרות אחוזים בהצטרפות לתנועות נוער מתברר כי העולם אינו הולך ואינו נעלם אלא נותר על כנו, גדל וממשיך להוות מקור משיכה לנערות ולנערים המחפשים עשייה, עניין, טעם ומשמעות.
   
תשואות הוקרה למתנדבים
תשואות חן חן והוקרה לאנשים בקיבוץ, אשר גם לאחר ההפרטה נותרו עם DNA שיתופי והם פועלים ופעילים בנושאים קהילתיים חשובים ומהותיים לחיי קהילה. מתברר כי גם בליבו של קיבוץ מופרט ניכרות הלמות פעימות שיתופיות והן הן מקור חייו. באופן פרדוכסלי דווקא בקיבוץ מופרט יש חשיבות לקיומם של גופים ומוסדות (אין להיבהל מהשם ועדות) ויותר מהם באנשים שמוצאים מקום וטעם ומייחדים זמן לשימור הפן או הממד השיתופי בהוויית הקהילה המופרטת. ללא שמץ שמאלץ וללא זיק של ציניות: אילו הבושה והמבוכה לא היו מניאים אותי, הייתי ניגש ואומר לכל אחד ואחת מכם: כל הכבוד לכם, המחזיקים בידיכם את קצה חוט השני, שיש בו אכפתיות ומעורבוּת ומידה של ערבוּת, חוט שבו אתם שוזרים את הוויית חיינו לרקמה אנושית יפה.
  
פינת ילדים מורחבת
בארגז החול, הגדול, יש גם טיפות מים וזרזיפי כוכבים, גרגירים שעשויים לא מחול אלא מפרפרים. בארגז החול כל ילד הוא כל יכול, גם ואולי בעיקר הם הוא מבוגר. הפעם אני מבקש להגדיל את הפינה ולאחל לא רק למי שבונים ארמונות בחול ומחול אלא גם לבונים בתים פשוטים מריח הים ומרחש הגלים שימצאו את המקום שהכי מתאים והכי נעים להם בעולם לחלום שהם כל-יכולים ושאם הם לא מוצאים בחוץ די חומרים לבנות לעצמם את בית החלומות, הם תמיד יכולים לחפש בתוך הלב, שם ובדמיון ובלחישות ובסודות ובכל מקום שפרפר עף ונח בו לרגע והותיר בו רישום.
  
ילדה אחת
ילדה אחת אמרה שהאושר מסתתר מאחורי הקיר.
הלכתי לראות. לא ראיתי כלום. אולי מישהו מי מסתיר?
כשאמרתי לה שאין שם כלום היא אמרה: אתה עיוור.
היא באה יחד אתי ושאלה - נכון שעכשיו כלום לא חסר?
  
אמרו
אמרו שלא שותים מים אחרי שאוכלים תותים
ותמיד שוטפים ידיים כשיוצאים מהשירותים
שבין שתיים לארבע לא עושים אפילו רעש חלש
ושלא קורה שום דבר לפרח אם עלה אחד נתלש.
  
ד"ר ליזה
ד"ר ליזה אמרה לפתוח יפה פה גדול
רק שלא תגיד כי השיניים רע, והכול
אין לך חורים, חמודי, היא קבעה ברורות
אבל אל תשמח, כי יש לך בורות
  
מתוך הזמן הירוק
 
הופיע ב:
הזמן הירוק
נכתב בתאריך
14/3/2016הרשמה לניוזלטר שלנו