עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

שכונת מגורים אקולוגית בקיבוץ לוטן
  

בימים אלו מתחיל תהליך של הקמת שכונת מגורים אקולוגית בקיבוץ לוטן. זוהי הזמנה להצטרף לתהליך ולהקים בית בבנייה אקולוגית המתאימה למדבר ולהיות חלק מקהילה מתוך הרצון לחיות בהרמוניה עם הקהילה והסביבה שלנו.

  
לוטן הוא קיבוץ בו יש ידע רב בנושאי בנייה אקולוגית והנושא האקולוגי הוא חלק מהותי מהאג'נדה של הקיבוץ. כיום קיימת שכונה אשר בנויה באופן אקולוגי המשמשת בעיקר לקורסים ולמתנדבים בענף האקולוגיה בקיבוץ. הרצון להקים שכונת מגורים אקולוגית הוא המשך ישיר לפעילות שנעשתה בקיבוץ בשני העשורים האחרונים.
  
בעקבות הפרטת הקיבוץ לפני כשנה קמה קבוצה של תושבים וחברי קיבוץ והתחלנו תהליך של תכנון ויצירת שכונה אקולוגית ובלמידה של הנושא. הרעיון הוא שהבתים יהיו בבעלות ותכנון פרטי אבל השכונה תתוכנן במשותף לשם יצירת סביבה קהילתית. התהליך של הקבוצה כולל מפגשים קבועים, לימוד על נושאי בנייה אקולוגית, התגבשות בתור קבוצה, התקדמות בתהליכי קבלה לחברות בקיבוץ ופרסום למתעניינים מחוץ לקיבוץ.
  
ב-2 סופי שבוע (31.3-2.4 ו-5-7.5) יתקיימו בלוטן כנסים לאנשים אשר מתעניינים במעבר לקיבוץ. תהייה אפשרות לראות את הקיבוץ, לפגוש את האנשים ולהכיר את מה שנעשה בקיבוץ ובאיזור.
  
אנחנו מאוד רוצים לראות את השכונה קמה והופכת למציאות ונשמח לשותפים אשר מתעניינים בנושאים הללו ורוצים להצטרף.
  
לפרטים נוספים אנא פנו לאסף
054-7582253
econ.lotan@gmail.com


 

נכתב בתאריך
6/3/2016הרשמה לניוזלטר שלנו