עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

שמאל, או שמאל מתחזה?

האם במישורים שונים הפכנו למיצג מתחזה של מה שהיינו בעברנו הסוציאליסטי והקיבוצי?
  
מי לא הסכים לוותר על תוספת שכר? חברי כנסת לא מעטים ובתוכם גם חברי הכנסת מטעם מרצ. הופתעתי לקרוא ידיעה זאת במוסף ממון של עיתון ידיעות אחרונות מיום 21.1.2016.
  
הידיעה העצובה הזאת הזכירה לי שיחה שקיימתי יום אחד עם נהג מונית, ליכודניק שרוף שציין בפני שקרא את מצע מרצ בעיון והגיע למסקנה שזהו המצע החברתי הטוב ביותר מבין כול מצעי המפלגות, כולל זה של הליכוד.
  
האם ייתכן שגם המפלגה שאני תומך בה לוקה בתופעה הידועה של אחד בפה ואחד בלב, או בצורה מפורשת יותר הימנעות מנכונות לשלם באופן אישי על עמדותייך החברתיות ולהסתפק במילים יפות בלבד? אני מכיר באופן אישי כמה מחברי הכנסת מסיעת מרצ ולכן כול כך הופתעתי. ואולי הפרסום בעיתון בטעות יסודו ואשמח להתנצל ולחזור אל בטחוני האישי בטוהר כוונותיהם של הנציגים שלי בכנסת, חברי סיעת מרצ, המוכנים לתת דוגמה אישית כדי לקדם את הרעיונות בהם הם דוגלים של הוגנות ונכונות לסייע למיעוטי היכולת החיים במדינת ישראל בה הפערים בין העניים והעשירים, הולכים ומתרחבים משנה לשנה.
  
פעם, בימים הרחוקים ההם, הלכנו כנערים מאמינים להפגנות האחד במאי כאשר נשאנו את השלט "מפ"ם עם הפועלים".
  
הזדהינו עם המאבקים למתן תנאי עבודה הוגנים לפועלים, הרגשנו חלק בלתי נפרד מתנועת הפועלים הסוציאליסטית הדוגלת במאבק מתמשך על שמירת תנאי עבודה הוגנים לפועלים ושמירה על מינימום פערים בין בעלי ההון לבין העובדים במפעליהם.
  
בימים אלה כאשר רשת מגה קורסת ואלפי פועלים אמורים לאבד את מקום עבודתם, הנהגת התנועה הקיבוצית שותקת.
  
הסיסמאות אותם מניפים המפגינים רומזות על אחריות כבדה של המוסדות הכלכליים של התנועה שלנו לנפילתה של רשת מגה. האם יש אמת בקביעה זאת? האם שתיקתה של הנהגת התנועה הקיבוצית רומזת שאכן גם לנו יש חלק בנפילתה של רשת מגה? השאלה מנקרת והתשובה עדיין לא ניתנה.
  
והשאלה העולה משני החלקים של רשימה זאת נוקבת עד תהום: האם יש קשר בין התנהגותם של נציגי מרצ כאשר כולם כאחד נמנעו מלוותר על תוספת השכר, לבין חלקה של התנועה הקיבוצית בנפילתה של רשת מגה.
  
האם במישורים שונים הפכנו למיצג מתחזה של מה שהיינו בעברנו הסוציאליסטי והקיבוצי?
  
נכתב בתאריך
27/1/2016הרשמה לניוזלטר שלנו