עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

אדום מבפנים / אתגר ליבזורי

עדיף לדגן יבזורי, בן משמר העמק, לבעוט במעמד הכסת"ח שיש לו במכבי ת-א וללכת לקבוצה אחרת. זה יהיה לכבודו
   
הדברים הללו נכתבים בתקווה שיגיעו לדגן יבזורי, בן משמר העמק והרכש החדש של מכבי תל-אביב בכדורסל. יש להניח שהוא לא קורא את "הזמן הירוק", אבל אולי מי מקרוביו בקיבוץ יקרא ויידעו.
  
מכבי תל-אביב, שאיבדה בשנה שעברה את תואר האליפות להפועל ירושלים, רעבה להחזיר לעצמה את הכתר שכה התרגלה להניח על ראשה. חוץ מכבוד, הכתר הזה שווה הרבה כסף – זכויות שידור, רכישת פרסומות, מענקים מהליגה האירופית. זו סיבה מספיק טובה כדי שהקבוצה תחזור לשטיקים המוכרים: חיפוש השורשים היהודיים בשחקנים הזרים שהיא מייבאת - סבא יהודי מצד הדודה, קשר כלשהו לאנוסי ספרד - כדי לאפשר ייבוא עוד זרים כי מאוזרח לא נחשב לזר. כעת מקדמים שם אזרוח של אחד טיילור רוצ'סטי בשביל זר נוסף. הסוף ידוע: "מתאזרחים" וזרים ישחקו על חשבון המקומיים, בהם גם דגן יבזורי.
  
יבזורי אולי שחקן טוב, אבל הוא במכבי על תקן של כסת"ח - חלק ממכסת הישראלים שמתחייבת מהתקנון. לו יכלו, היו מביאים עוד זר במקומו. ככזה הוא מכשיר את השיטה שפירקה את הכדורסל הישראלי והשחיתה אותו. נכון, דגן מקבל בשביל זה הרבה-הרבה כסף, אבל הוא יהיה פיון. שחקן פלקט שקם מהספסל לא כדי לשחק אלא כדי לתת, בפסקי הזמן, תפיחות עידוד על ישבניהם של שחקני ההרכב. כבוד גדול אין בזה.
  
הנה הצעה שעשויה להפוך את יבזורי לגיבור לאומי, או לפחות לגיבור מעמד הפועלים: לברוח משם; לוותר על מעמד הכסת"ח. שיבעט, שיסתלק, שיגיד שהוא לא מוכן להיות עלה תאנה. אם יגרור אחריו גם את יוגב אוחיון - לא את גיא פניני שקורא "נאצי" לשחקן של קבוצה יריבה - זה יהיה מעשה שיחקק על לוח הכבוד של הכדורסל הישראלי.
  
אפשר להניח שבקבוצה אחרת הוא ישתכר קצת פחות, אבל רעב הוא לא יהיה. יבזורי יכול להיבלע בים הזרים של מכבי, אבל הוא גם יכול לעשות היסטוריה ולהחזיר לכדורסל הישראלי את הסומק ללחיים. ליבזורי משלמים בשביל שמכבי תיקרא קבוצה יישראלית. בלעדיו ובלעדי עוד שחקן - היא זרה לגמרי. מה שממילא נכו. הוא מסכה שרק הוא יכול לקרוע.
  
אני יודע, זאת פנטזיה. מצד שני לא מעט מיוצאי ממשמר העמק הטביעו חותם חשוב בתולדותינו.
  
הופיע ב:
הזמן הירוק
נכתב בתאריך
2/11/2015הרשמה לניוזלטר שלנו