עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

דרושה ממשלת סייבר עולמית

דרושה ממשלת סייבר עולמית

מאת עו"ד דוד סנדובסקי, 8/2/2015

 

הטיפול בסייבר הגלובלי על יתרונותיו וסכנותיו - מחייב התארגנות גלובלית חדשה

 

בשנת 1994 העמיד הנשיא האמריקאי ביל קלינטון את האינטרנט לרשות המין-האנושי בפלנטה. זה הפך לתשתית תקשורת מולטי-מדיה אודיו-ויזואלית רב-ממדית ורשתית. זה יצר את תשתית הסייבר-ספייס, שהוא "המרחב הקיברנטי".

 

מדובר בממד החמישי בנוסף למרחבי הפעילות האנושית בפלנטה: ביבשה, בים, באוויר ובחלל החיצון. תוך כעשרים שנה הפך האינטרנט לגורם מרכזי בתהליכי הגלובליזציה הפלנטריים. האינטרנט על רשתותיו ומנועי החיפוש שלו, מְשָנֶה את מהותה של התרבות והחברה האנושית לטוב ולרע בכל תחומי החיים. זה קורה בקצב מהיר, אינטנסיבי ודחוס. מדובר, בין היתר, בנוכחות ברשת של: גוגל, ויקיפדיה, פייסבוק, יוטיוב, טוויטר ועוד, וכן על ה"ווטסאפ" המסונף לפייסבוק - המאפשר הקמת רשתות תקשורת חברתיות מבוזרות ולא פורמליות אין-סופיות גם מחוץ לארגונים ממוסדים.

 

כל אלה מייצרים את המרחב הדיגיטלי האינסופי. זה כולל, בין היתר, את "כלכלת השירותים המקוונת הגלובלית" החדשה, מחליפת כלכלות החקלאות והתעשייה הקודמות. כלכלה זו מאפשרת זרימת מידע וידע אינסופיים העומדים בבסיס תפעול החברה, הפוליטיקה, הכלכלה, המדע, התרבות, הביטחון, האקדמיה, החדשנות והיחסים הבינלאומיים. זה מייצר את התשתית לבניית רובד חדש של "ממשל עולמי", שצריך להיות מבוזר ודמוקרטי מעל המדינות והגושים האזוריים. לא מדובר בטוטליטריות והגמוניה גלובליים – שיש לדאוג שלא יתפתחו, למרות מזימות אלמנטים שליליים וחזקים, כמו: מסונים, בהאים ואחרים שמגדירים חלופה כזו במילים מכובסות: "סדר עולמי חדש".

 

היבטי השינוי הסימולטניים בכל תחומי החיים הם דיכוטומיים, אוקסימורוניים ודואליים: חיוביים ושליליים בעת ובעונה אחת. מחד גיסא, זרימת כל המידע בפלנטה באינטרנט הגלובלי מאפשרת לארגוני הביון והאיסוף חובקי הפלנטה על שלל טכנולוגיות התקשורת והמידע המתוכללים המשולבות וכלולים בהם, לאסוף מידע, למיינו, לנתחו, להצליבו ולקטלגו לפי "מונחים" נדרשים. הכל נעשה באמצעות מחשבי העל של מערכת ה"אנשלון" של ה-N.S.A. (סוכנות הביטחון הלאומית האמריקאית). מערכת סיגנט ענקית זו פועלת בשיתוף פעולה בין חמש המדינות ה"אנגלו-סקסיות": ארה"ב, בריטניה, קנדה, אוסטרליה וניו-זילנד. במקביל אליו פועל הפרנצ'לון הצרפתי ומערכת ביון תת-ימי של בריטניה (טמפורה). במקביל מתפתחות מערכת סיגנט על ידי הסינים השואפות להיות שחקן גלובלי עולמי. כל מערכות הסיגנט הללו חסרות את מימד ה"יומינט" הפרשני המשלים ולשם כך נעזרים במערכות המודיעין הגרמניות (אלה מצטיינות בכך בשל היות הגרמנים ממובילי הדיסציפלינות האינטגרטיביות, האקדמיות והתרבותיות בתחומי: הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, הפנומנולוגיה- הפרשנית, התיירות והקיימוּת הירוקה הסביבתית).

 

מאידך גיסא, דחיסת המידע במערכות הסיגנט הטכנולוגי גוברת על היכולת האנושית המודיעינית הביטחונית והאזרחית לפענחו, לנתחו ולהבינו, כדי לאתר ולמנוע פיגועים שמארגן ומתכנן הג'יהאד האיסלמי העולמי. זה גורם לכך, שאלה יוצאים לפעול ברחבי העולם למרות פעולות המנע המקדימות באמצעות הרשת ובאמצעים אחרים.

 

זה בא ביחד עם אירועי הצלחה רבים מאוד שמונעים ומסכלים פיגועי טרור כתוצאה מביצוע פעולות מנע מקדימות אפקטיביות. הסיכולים נגזרים מפענוח נכון של המידע ברשת הסיגנט, הכל תוך הפעלת מל"טים ומזל"טים מצוידים בחימוש מונחה מדויק לפגיעה ממוקדת במבצעי הטרור. הכל בהתבסס על פלטפורמות הסייבר. אלה מאפשרות ממשקי חיבור לסלולרי ולסמארטפון של כל אדם.

 

השימוש בסייבר מייצר מצבי קיצון תקדימיים, שהם רק המתאבן לנושאים שיעמדו בעתיד במרכז האג'נדה הגלובלית.

 

מסקנות

 

מכל האמור לעיל עולה שהטיפול בסייבר הגלובלי שהוא גורם מרכזי בחיים הגלובליים העכשוויים - דורש התארגנות גלובלית חדשה. זו צריכה להיגזר מחשיבה מערכתית פרדיגמאלית גלובלית חדשה. זה מתייחס לניטור, בקרה, ניהול, ריסון, מיתון ומניעת תהליכים שליליים והרסניים במרחב הקיברנטי באינטרנט. הדבר צריך להתבצע בזמן אמיתי עקב קיום תודעה, תובנה ומודעות מתאימות. זה משתלב בגישות הגוררות התקדמות אבולוציונית לרובד מדורג של "ממשל עולמי" חדש מעל המדינות והארגונים הפדרטיביים והקונפדרליים האזוריים. כל זאת באמצעות אמנות וארגונים אפקטיביים לביצוע ולאכיפה המסונפים לאו"ם. מודגש שמדובר בממשל עולמי דמוקרטי, מבוזר ומפוזר ולא טוטליטרי-אוטוריטטיבי.

 

נכתב בתאריך
8/2/2015הרשמה לניוזלטר שלנו