עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

המחאה החברתית - עמדת מזכירות הקיבוצים השיתופיים
shitufi@tkz.co.il

טלפון:  03-6925418 

פקס:03-6925417

 

 

5.10.11

המחאה החברתית

עמדת מזכירות הקיבוצים השיתופיים

 

המטה השיתופי וחברי הקיבוצים השיתופיים תומכים ומזדהים עם המחאה החברתית העממית ועם הדרישה לצדק חברתי ולמדינת רווחה. אנחנו שותפים לביקורת על המדיניות שדרדרה את החברה הישראלית לפערים ולשסעים עמוקים. אנחנו שותפים למטרות המאבק הציבורי, מתוך רצון לכונן בישראל חברת רווחה סוציאל-דמוקרטית מתקדמת.

 

אנו שותפים להתנגדות למדיניות ההפרטה הגורפת, שמשמעותה התנערות המדינה מאחריותה לאזרחיה, לחינוך, לבריאות, לשיכון ולכל מערכות החיים ואנו שוללים את הפרטת הקרקעות ומשאבי הטבע והסביבה.

 

אנו רואים במאבק המשותף אינטרס קיבוצי וכלל ישראלי מובהק, ברצוננו להשפיע על הסביבה ולהיות מושפעים בחזרה, בכיוון שונה מזה שאפיין את החברה הישראלית בעשורים האחרונים. המאבק הוא פוליטי במהותו אך יש לשמור אותו מחוץ למפלגות בשלב זה, כדי לאפשר לכוחות החדשים לצמוח ולעצב אותו בדרכם.

 

כמו כן תומך המטה השיתופי במאבקי העובדים, ביניהם: המאבק על עבודה מאורגנת בשכר הוגן, מאבק הרופאים המתמחים, המאבק להבטחת ההגנה על הייצור התעשייתי והחקלאי המקומי ועל שמירת מרב מקומות העבודה.

 

כתנועות וכקיבוצים המגשימים את דרכם בעשייה בפועל, לא נוכל להסתפק במחאה בלבד ונפעל ביחד עם הציבור הרחב להצלחת המאבקים הללו, מתוך הערכת חשיבותם כלפי חוץ וכלפי פנים.

 

מזכירות הקיבוצים השיתופיים

נכתב בתאריך
10/11/2011הרשמה לניוזלטר שלנו