עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הקליטה בקיבוץ השיתופי
shitufi@tkz.co.il

טלפון:  03-6925418 

פקס:03-6925417

6/3/2011

הקליטה בקיבוץ השיתופי

דיווח מיום העיון שנערך במשמר העמק ב-1/3/2011

 

קליטה בקיבוץ שיתופי? אותנו לא מפתיע כי לפי נתוני המטה לצמיחה דמוגראפית של התנועה מרביתן של המשפחות והיחידים הבאים מהעיר מבקשים להיקלט בקיבוץ השיתופי. סקר שלם על נתוני הקליטה, רצונות הנקלטים וההיערכות כיום נערך במאתיים מקיבוצי התנועה ונתוניו נמסרו על ידי איציק שפרן רכז המטה בתחילתו של יום העיון. ההכרה בחשיבות הקליטה לחברות כמנוף לצמיחת הקהילה והעסק מובנת היום לכל ורק מיעוט זניח מהקיבוצים אינם עוסקים או נערכים לקליטה לחברות.

 

הכנס נערך ביום שלישי האחרון בקיבוץ משמר העמק שאירח את האירוע. השתתפו תשעים חברים מיראון בצפון ועד איילות בדרום ובהם מזכירים, מנהלי קהילה ורכזי וועדות קליטה. את יום העיון יזמו והרימו המטה השיתופי ומשרד עורכי דין שלמה כהן ושות'.

 

על ההבדלים בין המעמדים השונים "חבר", "חבר בעצמאות כלכלית", "חבר מוניציפאלי" ו"תושב" עמד עו"ד מיכי דרורי רכז המחלקה המשפטית. על סוגיות משפטיות בקליטה, למה צריך חוזה קליטה ומה יש להכניס בו סיפר עו"ד גיל דגן, על בעלי צרכים מיוחדים איך מבטיחים את צרכיהם, כיצד להימנע מתסבוכת בעתיד ומה צריך להיות בחוזה הנקלט בשל כך שמענו בהרצאתה של עו"ד  נעה חשמונאי ובסיכום הרצה עו"ד עומר כהן על מה אפשר ומה לא ביחסים שבין הקיבוץ החבר ובן זוגו התושב.

 

כנס זה הוא הראשון לסדרה של כנסים בנושא קליטה לחברות בקיבוץ השיתופי. הכנס הבא שיערך לאחר הפסח יעסוק בצדדים המעשיים של הקליטה.

 

תודה מיוחדת למזכירות קיבוץ משמר העמק - יעל בזנר ויעל מס ולדורון נדיב, חבר הקיבוץ ופעיל המטה, על הארגון, האירוח וארוחת הצהרים.

 

מצגות ותמונות מהכנס

הקליטה של בעלי צרכים מיוחדים
הסכמי קליטה וסוגיות משפטיות בקליטת חברים לקיבוץ השיתופי
תהליכים ומגמות בצמיחת הקיבוצים - המטה לצמיחה דמוגרפית
סטטוסים לקליטה בקיבוץ
נכתב בתאריך
6/3/2011הרשמה לניוזלטר שלנו