עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

התבלבלתם, גלעד שליט לא בידינו - הפעלת לחץ ציבורי כלפי ירושלים, שמוביל אגף המשימות, איננה משרתת את שחרורו ורק מקשיחה את עמדת חמאס ומעלה מחיר העסקה

התבלבלתם, גלעד שליט לא בידינו

הפעלת הלחץ הציבורי כלפי ירושלים, שמוביל אגף המשימות, איננה משרתת את שחרורו הקרוב של שליט. היא רק תורמת להקשחת עמדת חמאס ולהעלאת מחיר העסקה

מאת מיכה אשחר – 13.10.2008

גלעד שליט איננו שבוי בידי חמאס, אלא בידי ממשלת ישראל. הוא איננו נמצא ברצועת עזה, אלא בירושלים.

מבולבלים? אז זהו, שכן.

בימים אלה ממשיכות ומתארגנות עצרות ומחאות המכוונות את הדרישה לשחרר את גלעד שליט, כלפי ממשלת ישראל. ביניהן אפשר למצוא התארגנות הנתמכת על ידי אגף המשימות בתנועה הקיבוצית.

והנה, עם כל האמון ברצון הטוב של אותן יוזמות, קשה שלא לשים סימן שאלה גדול ליד הארגומנטציה שלהן. אם ינחת כאן מישהו מפלנטה אחרת, אולי נדמה יהיה לו כי שליט נחטף בכלל על ידי אולמרט.

הארגומנטציה הזו והפעלת הלחץ הציבורי כלפי ירושלים, אינן משרתות את שחרורו הקרוב של שליט. להיפך – הן תורמות להקשחת עמדת חמאס ולהעלאת מחיר העסקה. סוגיית המחיר, חורגת משאלת שחרורם של רוצחים כאלה או אחרים. הפעלת לחץ על הממשלה בירושלים ככתובת בלעדית הנושאת באחריות לחטיפה, איננה דרך טובה להימנע מחטיפות בעתיד.

אני נאלץ להזכיר נושא כאוב אחר שבו לא נלמד הלקח: לאחר חטיפתם של רגב וגולדווסר נפוץ בארץ סטיקר ועליו כתוב "אל תתנו לאדישות להרוג אותם".

זה סטיקר שקרי: בעת הדפסתו היו החיילים מתים. בעניין זה, מישהו היה צריך לומר: "טעיתי ואני מוכן ללמוד מזה משהו". אם לשפוט לפי מה שמתרחש עכשיו, איש לא למד דבר.

לפי מה שהתפרסם בעיתונות, היה מידע ברמת ודאות גבוהה מאוד, כי רגב וגולדווסר לא שרדו את ההתקפה. למרות זאת, ובעיקר בגלל לחץ ציבורי, לא מוצה הליך הכרזת השניים כחללים. אני מבקש לבחון האם אותו לחץ ציבורי הביא לתוצאות שאינן טובות, בסופו של יום, לעם ישראל.

אני מפציר באגף המשימות, לחשוב על העניין מחדש.

 

למאמרים של מיכה אשחר

נכתב בתאריך
13/10/2008הרשמה לניוזלטר שלנו