עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מפגשים פתוחים בקורס לניהול בקיבוץ

טלפון:  03-6925418

פקס:03-6925417

shitufi@tkz.co.il

מפגשים פתוחים בקורס לניהול בקיבוץ

 

4.5.2008

 

מטרת המפגשים: לאפשר למתעניינים להתרשם מתוכני הקורס לקראת הרשמה לקורס הבא, שייפתח בנובמבר

 

קורס המנהלים, אותו מוביל המטה השיתופי של התנועה, עוסק במגוון נושאים כמו מהות הקהילה הקיבוצית, דרכים לחיזוק הסולידאריות החברתית בקיבוץ, תכנון אסטרטגיה חברתית ועסקית, גיבוש חזון וייעוד, ההיבט המשפטי של ניהול קיבוץ, דילמות בניהול קיבוץ, תפקיד הדירקטור, ניהול קונפליקטים, ניהול עסקי של ענפים יצרניים ומוסדות שירות, בקרה ניהולית, מיומנויות ניהול אישיות, גישות ניהול מתקדמות ועוד. הקורס מיועד למזכירי קיבוץ, מנהלי קהילה, בעלי תפקידים מרכזיים, רכזי משק, מנהלי משאבי אנוש ועתודה ניהולית.

 

ייחודו של הקורס בהקניית מגוון כלים לניהול קהילה קיבוצית המותאמים לקיבוץ במאה ה-21. המפגש בין חברים המתמודדים עם בעיות ומצבים דומים וההעשרה ההדדית המתקיימת בזמן הלמידה, מגדילים את הערך המוסף של הקורס.

 

ב-20 וב-27 במאי, יתקיימו מפגשים פתוחים ובהם יציגו משתתפי הקורס את עבודות הסיום שלהם, אשר עוסקות בניתוח מצבים מחיי הקיבוץ והצגת דרכי התמודדות עם הקשיים השונים. בעלי תפקידים המתעניינים בתכני הקורס מוזמנים להגיע ולהתרשם. מדובר על קורס שנתי בן 25 מפגשים, המתקיים בפקולטה לחקלאות ברחובות ולבוגרי הקורס מוענקת בסופו תעודה של המדור ללימודי חוץ של הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית.

 

בקורסי הניהול השתתפו עד כה כ-150 מנהלים ובעלי תפקידים ממגוון קיבוצים. רוב בוגרי הקורסים הגיעו מקיבוצים שיתופיים, אך ישנם לא מעט משתתפים ובוגרים מקיבוצים שהיו בעיצומם של תהליכי שינוי והקורס סיפק להם כלים להתמודדות ולניהול התהליכים המתרחשים בקהילה.

 

המרצים בקורס הינם מהמקצועיים ביותר בתחום, המתמחים במגזר הקיבוצי. בין המרצים:

עו"ד כרמית דורון, עו"ד מיכי דרורי, עו"ד דוד ויינשטיין, פרופ' יהודה דון, ד"ר אברהם פולובין, ד"ר שרה אדום, ד"ר אודי מנור, ענת רוזנבלט, ד"ר אריה רשף, אלדד שלם, דני בירן, רונן נחושתן, אמרי רון, אלישע שפירא, מריו טויב, אהרון ידלין, ד"ר יהודה פז, מוקי צור, אריה שטראוס, איריס מסד ועוד.

 

הקורס הבא ייפתח בסוף נובמבר. פרטים ניתן למצוא באתר המטה השיתופי: www.shavim.org.il

 

רונית מינקר, רכזת ההסברה של המטה השיתופי -  052-4269969

 


נכתב בתאריך
4/5/2008הרשמה לניוזלטר שלנו