עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

להיות אתנן - אני פונה אליך יואל מרש"ק, כבוש את יצר השררה, והודע שאתה מוותר על הג'וב במשרד הביטחון, מוותר על התקציבים והכבוד, כי אינך רוצה להיות אתנן של פריימריס

שיתופי-חדשני / אורי הייטנר
להיות אתנן
18.12.2006

 

 

אני פונה אליך יואל מרש"ק, כבוש את יצר השררה, והודע שאתה מוותר על הג'וב במשרד הביטחון,  מוותר על התקציבים והכבוד, כי אינך רוצה להיות אתנן של פריימריס


אילו הכנסנו למחשב על את הנתונים אודות הכישורים הנדרשים לתפקיד ראש האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, והיינו מבקשים ממנו לשבט את האדם האידיאלי לתפקיד, הוא היה ממציא את אביגדור קהלני.

 

באישיותו, בדמותו, בערכיו, בביוגרפיה שלו ובמה שהוא מסמל, אין מתאים מקהלני לתפקיד המשלב חינוך, חברה וביטחון; לתפקיד העוסק בחינוך לציונות, לפטריוטיות, לאהבת הארץ ולשירות משמעותי בצה"ל.

 

ואכן, קהלני מוכיח בתפקידו שהוא האדם הנכון במקום הנכון. אין מחלוקת על כך שהוא מבצע את תפקידו בצורה מצוינת.

 

כל שר ביטחון ראוי לתפקידו, שטובת העניין עומדת לנגד עיניו, היה מעוניין להשאיר במקומם את הטובים בבעלי התפקידים במשרדו, על מנת שיביאו לתוצאות הטובות ביותר. לכן, כל שר ביטחון ראוי לתפקידו, כלל לא היה מהסס באשר להארכת כהונתו של קהלני.

 

מאחר ואין לישראל שר ביטחון ראוי לתפקידו, שיקוליו אחרים. בראש מעייניו ניצבים הפריימריס. ולמען הפריימריס מוטב להקריב את שיקול הדעת הענייני, המקצועי. למען הפריימריס, יש לשלם אתנן של מינויים פוליטיים לעסקני המפלגה. אולם לשר ביטחון יש בעיה – הוא אינו יכול למנות עסקן המפלגה לאלוף פיקוד הצפון, למשל. גם לא לרמטכ"ל. ולכן הוא עושה זאת באמצעות תפקידים במשרד הביטחון.

 

וכך, כדי לגרוף קולות של חברי מחוז הקיבוצים בפריימריס, הוא החליט להדיח את קהלני ולמנות תחתיו את יואל מרש"ק.

 

אני פונה ליואל מרש"ק -

איזהו גיבור? הכובש את יצרו.

יואל, כבוש את יצר השררה, והודע שאתה מוותר על הג'וב, מוותר על התקציבים, מוותר על הכבוד, כי אינך רוצה להיות אתנן של פריימריס. בראיונות לעיתונות הקיבוצית הזכרת את חברותך עם קהלני. אדרבא, הודע לשר פרץ שאתה מוותר על התפקיד למען רעך הטוב ממך. עשה כך, ויצאת גדול! וכי מה, אתה רוצה למלא תפקיד, כאשר הכל יודעים שלא נבחרת אליו מסיבות ענייניות, ושלמעשה הטעם למינויך יסתיים ב-28 במאי? יש כבוד כלשהו בלהיות אתנן?

 

ואם השר פרץ יתעקש על המינוי ויואל יתעקש להיות אתנן, מן הראוי שחברי הקיבוצים המצביעים בפריימריס יוכיחו לעמיר פרץ, שאי אפשר לקנות אותם בתעלול זול כל כך, ויצביעו נגדו בפריימריס.נכתב בתאריך
18/12/2006הרשמה לניוזלטר שלנו