עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

אלה יעשו את העבודה - יסו"ד גיבשה רשימת מומלצים בעלי סדר יום סוציאל דמוקרטי לבחירה בפריימריז בעבודה

אלה יעשו את העבודה
מאת אלעד הן, מעגל הקבוצות, 16.1.2006
לאתר יסו"ד

 

יסו"ד גיבשה רשימת מומלצים

בעלי סדר יום סוציאל דמוקרטי

לבחירה בפריימריז בעבודה 


יסו"ד (ישראל סוציאל דמוקרטית) הוא חוג רעיוני-פוליטי ששם לו למטרה לקדם סדר יום סוציאל דמוקרטי בפוליטיקה הישראלית.

מתוך דיונים שקיימנו במסגרות השונות של יסו"ד בשאלת מועמדי מפלגת העבודה לכנסת גיבשנו רשימה שמנסה לאתר מועמדים שיקדמו בכנסת סדר-יום סוציאל-דמוקרטי, שבעיקרו הינו: התערבות ממשלתית למען צמיחה, צדק חלוקתי ושוויון חברתי; הפסקת הפגיעה במעמדות הנמוכים, עצירת שחיקתו של המעמד הבינוני וחתירה לשוויון בין כל אזרחי ישראל; הגבלת מהלכי ההפרטה; הגנה על זכויות העובדים; גישה כלכלית מרחיבה וחיזוק ושיפור השירות הציבורי.

הרשימה נמצאת גם באתרנו: http://www.yesod.net

 

רשימה ארצית

שמונת המועמדים הראשונים ברשימה מוסכמים על כולנו. לגבי שני המועמדים האחרונים קיימת מחלוקת בין אנשי יסו"ד.

יולי תמיר - מצהירה על עמדות סוציאל-דמוקרטיות כבר כמה שנים. מעדיפה לעסוק בכלכלה וחברה אחרי שנים של עיסוק בתחום המדיני. הולכת עם פרץ מאז שנכנס למפלגה גם כשזה היה מאוד לא נוח.

שלי יחימוביץ' - סוציאליסטית מוצהרת. טובה גם מבחינה אלקטוראלית – פופולארית ומוכרת כמחזיקה עמדות סוציאל דמוקרטיות.

חילו נדיה -  פעילה בהסתדרות ונעמ"ת. חשובה גם כנבחרת ערביה

אבישי ברוורמן - תפישה כלכלית מרחיבה במעשה ובמידה פחותה גם בדיבור. כלכלן בעל שם עולמי שיקל על עשייה כלכלית גם בתחום זה. בא מהדרום, מיצג את הדרום, עם הבנה בפריפריות והעדפתן. הדרך לחבר את המרכז לפריפריה בחינת תשתיות.

עופר קורנפלד - צעיר בפוליטיקה ובהסברה, רוצה תפקיד כלכלי, נקרב אותו אלינו, ייטב לכולנו. צריך להקפיד להזמין אותו לסוכתנו. פרסם לא מעט מאמרים סוציאל דמוקרטיים מנומקים וטובים בעיתונות.

עמי אילון - שחקן חשוב מבחינה ציבורית, מקום שני בליינד. המפקד הלאומי שלו הייתה יוזמה חשובה וטובה, שעשתה הרבה להכשרת הלבבות למען וויתור על זכות השיבה ולמען מדינה פלסטינית.

אפרים סנה - בעל עמדות סוציאל-דמוקרטיות ומרחיבות. התנגד נמרצות ואף הצליח לעכב את תאגוד בתי החולים שהחל בו מיודענו מ"החברתיים החדשים" אולמרט. הציע הצעות מעניינות להגבלת כוחו של ההון.

בנימין בן אליעזר - חוץ מעמדותיו המרחיבות, יש לו כוח במפלגה ולכן חשוב להתארגנות פנימית. מתנגד להפרטת חברת החשמל ומנע הפרטת תשתיות.

אדיסו מסלה - היה בעם אחד. מייצג ציבור חשוב.

אריה עמית - מתרכז בנושא מרכזי וחשוב – אלימות ומשטרה. עובר טוב. יהיה מצוין במערכת הבחירות. מצהיר על נאמנות לפרץ בכל הקשור לעניינים חברתיים-כלכליים.


סקטורים

ארגונים – יובל אלבשןחשוב במיוחד לבחור למרות שהוא מתמודד יחיד כיוון שמספר הבוחרים שיקבל יהיה כוחו במפלגה בתוך הכנסת ומחוצה לה. ככל שיבחרו בו יותר כך יש סיכוי רב יותר שיקבל תפקיד כל שהוא

אמנים – אלון אבוטבול

שכונות – יהודה אלוש - פעיל ותיק ומסור עם תפישה חברתית שוויונית

עולים – ליאון ליטינצקי - בעל עמדה לא סקטוריאלית בנושא העולים. היה בעם אחד.

צעירים – גיא שפיגלמן - בין החלופות בצעירים נראה כמי שמחויב לסדר יום סוציאל דמוקרטי. בוגר 'הבונים דרור – אוסטרליה', שומר על קשר חברתי עם בוגרי התנועה.

גמלאים – גדעון בן ישראל - פעיל הסתדרות ותיק. סוציאליסט מובהק. הוביל כמה מאבקים חברתיים. מדבר מצוין.

 

מחוזות

ירושלים – רפא בן שושן - פעיל בתנועות חברתיות. תומך בסוציאל-דמוקרטיה נוסח אירופה. פתוח מאוד לחשיבה כלכלית חדשה. היה פעיל של פרץ בבחירות המקדימות וקורא חברה אדוק ומסור.

תל-אביב – דורון צברי - ביים לא מעט סרטים בעלי סדר יום סוציאליסטי. ניהל מאבק יעיל ומאורגן של האומנים להשגת זכויותיהם מול חברות הכבלים.

ערבים – נואף מסאלחה

מרכז - יקי בוטניק - עו"ד, בוגר הנוער העובד והלומד, בעל משנה חברתית וחינוכית - בעד הקטנת כיתות, הקמת מערך שיעורי עזר. עידוד מסגרות בלתי פורמאליות ותנועות נוער. תומך במענקים לסטודנטים.

דן  - אבי ביצור - ד"ר במנהל ציבורי, יוזם ומוביל פרויקט אקדמי במכללת אור יהודה. לשעבר מזכ"ל 'עם אחד'. מציג עצמו כאיש חינוך.


נכתב בתאריך
16/1/2006הרשמה לניוזלטר שלנו