עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הזר המאיים
 

הזר המאיים

מאת רפי בן אמו - ברור חיל, צבי בן נוח - גבעת חיים איחוד, דודי נתן - פלמחים, שמעון טריקי - שדה בוקר, ראובן נכון - ניר-עם, 19/9/2011

 

אנחנו קטנים ומפוחדים. הזר, האחר, פתאום הוא גם מאיים. אנחנו מתגוננים ומסבירים לעצמנו בטיפשות שעמיר פרץ "הוא נגדנו", בזמן שהוא הכי בעדנו

 

ליברמן מסובב את הרוסים בישראל על האצבע, אנחנו עצובים בשבילם, או לועגים להם. זה באמת נלעג איך האיש סוחב אליו קולות ע"י ההתקפה המכוערת והגזענית על הערבים. זה במיוחד נלעג כשבדרך הזו הוא מצליח להעביר כסף לחבריו העשירים. הוא ונתניהו צועקים "הנה ערבי" וכשבוחריהם הטיפשים מסתכלים הצידה הם מעבירים עוד חוק לטובת הטייקונים והאוליגרכים.

 

ואצלנו, כמה נלעגים אנחנו, בא עסקן בשם וולוולה וצועק לנו "הנה עמיר פרץ בא לטרוף אתכם" וכולנו כבר ב"ריב" עם עמיר פרץ כי הוא "נגד הקיבוצים".

 

כמה קטנים אפשר להיות?

 

מה כל הריב הזה? וולוולה התעקש שאפשר יהיה "לרשום" אתכם כחברי מפלגה. התירוץ היה שיש חברים שאין להם חשבון בנק. נכון, יש כמה כאלה, ועמיר פרץ התחייב שכל אחד כזה יוכל להירשם.

 

אבל העסקן רצה את הריב, כדי להגיד לכם "הנה פרץ" וכולנו נסתכל והוא יוכל לגנוב את דעתנו.

 

זה הצליח לו! בפעם הבאה שתצחקו על המטומטמים שמצביעים למי שדופק אותם רק כי הוא מסיט את דעתם ע"י גזענות, תסתכלו גם במראה. גם אנחנו כאלה קטנים.

 

הרי מי מכם צריך ש"ירשמו" אותו. זה אפילו מעליב. ובטח בקיבוצים שהצהירו כמה הם נגד "תסמונת המטפלת".

 

ולמה זה עובד לו?

 

כי עמיר פרץ הוא אחר וזר בעינינו, ויש לנו אוסף דימויים שמתקשרים ל"הסתדרותיות" שלו, ל"וועד עובדים שבו" וגם למרוקאיות ולשדרותיות שלו.

 

אנחנו לא אומרים "גזענות". שימו לב. אנחנו אומרים אוסף של דימויים עליהם משחקים וולוולה ועסקנים אחרים. דימויים שמתלבשים לנו נכון. כי אנחנו קטנים ומפוחדים. הזר, האחר, פתאום הוא גם מאיים. אז אנחנו מתגוננים ומסבירים לעצמנו בטיפשות ש"הוא נגדנו".

 

האמת היא כמובן הפוכה, באופן אישי עמיר פרץ הוא הכי "קיבוצניק" מכל הארבע וגם משלי, גם משפחתו, האחים, הבנים, חלקנו מכיר אישית את רובם.

 

תגידו - אבל היא באמת יותר טובה. אולי. אבל 5% לפרץ זה בעיקר הפחד, הדימויים וגם קצת גזענות ממש (במו אוזני שמעתי מישהי שואלת אם הוא בכלל יודע לקרוא).

 

ועכשיו, בואו נתמודד עם כמה מהטענות הענייניות:

 

1.   "עמיר פרץ בגד באג'נדה" - וכל עניין שר הביטחון. מה החארטה הזה. עמיר פרץ בזמן שהיה שר בטחון הוביל לשינויים חברתיים משמעותיים, יחימוביץ' העבירה חוקים חברתיים בכנסת בשם הממשלה ומפלגת העבודה - חוקים שרובם נכתבו ע"י עמיר ובטח נתמכו על-ידיו. ומבחינה ביטחונית - בראיה לאחור כל אדם אובייקטיבי רואה שתוצאות מלחמת לבנון השניה נשמרות עד היום - פי כמה מעופרת יצוקה בהובלת ברק, ועמיר הוביל את הלקחים - שיפור רמתו של צהל, מינוי רמטכ"ל בלי תככנות, הקמת רח"ל (ראשות חירום לאומית) וכל אלו פעלו היטב כבר שנתיים אח"כ.

 

2.    עמיר פרץ מזייף - למשל "מפקד ארגזים" - שקר גזעני שאנחנו מרשים לעצמנו להגיד מפינתנו המפוחדת והקטנה. כמה קטנים אפשר להיות. בדקנו את הנתונים, במקומות שבהם התפקדו לעבודה בזכות עמיר - גם הצביעו הרבה לכנסת, וביחס של מספר מתפקדים למספר בוחרים יותר גבוה מאשר בתק"ם. כלומר - מפקד ארגזים היה יותר בתק"ם מבעיירות הפיתוח. (אולי בגלל זה העסקנים צריכים לגרום לכם לריב עם עמיר?) רוצים לקרוא באופן נרחב? כנסו http://www.blacklabor.org/?p=34953

 

בקיצור, יש סיבות טובות לרצות את יחימוביץ' בראשות העבודה, כמו שהיו סיבות טובות מאד להעדיף את הרצוג או מצנע.

אבל יש סיבות טובות יותר להעדיף את עמיר:

*         25 שנה של נאמנות לדרך חברתית ברורה.

*         לא עשה אף פעם לביתו בתוך שנים ארוכות אלו.

*         איש שלום עקבי - גם כשזה היה מאד לא פופולארי, ואף פגע בו בביתו.

*         איש הנחשב אמין בעיני צבורים שרחוקים ממפלגת העבודה ולכן יבואו איתו.

*         שותף ממשי של הקיבוצים לאורך שנים, בכל מה שמקדם חיים בכבוד של אנשים המתפרנסים מעבודתם.

 

בואו נבחר להיות גדולים ביום רביעי ונצביע עמיר פרץ

  

נכתב בתאריך
19/9/2011הרשמה לניוזלטר שלנו