עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

אלה עמדותי
 

אלה עמדותי

מאת יואל מרשק, 31/8/2011

 

אני מבקש להציג את עמדותי בנושאים שעל סדר היום, בשל ויכוחים הקיימים סביבם, בהקשר של פעילותי כרכז אגף המשימות

 

המאבק בגזענות

המתנחלים ביהודה ושומרון יודעים היטב את דעתי השוללת כל הרג בן אנוש, ערבי ויהודי כאחד, בוודאי שאני שולל ופועל נגד הספר "תורת המלך" כפי שנכתב ע"י הרב שפירא מהתנחלות "יצהר" - גם בדרכים נסתרות מן העין.

 

חוק החרם

אני נגד "חוק החרם" כפי שהוחלט עליו בכנסת ואף ביקשתי כי מזכירות התנועה הקיבוצית תדון בכך ותגבה את המאבק נגדו. לצערי לא נערך הדיון. עם זאת, אני נגד כל החרמת תוצרת מיהודה, שומרון, בקעה ורמת הגולן כי הם חלק מהעם היהודי היושב בציון, מי שכורך את שמי למודעות מבולבלות בעיתונות במין שאינו מינו עושה עוול לעצמו ולי במיוחד.

 

פנסיה לחבר קיבוץ

לצערי, עקב הכנות לעצרת יום ההולדת לגלעד שליט, הייתי רק בחלק קטן של ישיבת המזכירות, בה הוצגה עבודת ברית פיקוח על הפנסיה. ממה שהבנתי, הנתונים מצביעים על מציאות מורכבת מאד. אני סבור שהתנועה צריכה לבקש מרשם האגודות, עם זאת, שיתקן את תקנת הפנסיה ויעלה את הרף אליו יצטרכו הקיבוצים להגיע.
  
המאבק לשחרור גלעד שליט

אגף המשימות שימש ומשמש פלטפורמה רעיונית ואירגונית למאבק של חברי הקיבוצים, התנועה הקיבוצית וחברים מרכזיים באגף המשימות. לדוגמא: אירגון אירועי יום הולדת 25 שהחלו בקבלת שבת יוצאת דופן במאהל בירושלים והסתיימו בטקס מרשים במחסום ארז. אני תומך בקיום העיסקה עם החאמס, המונחת כבר שנה וחצי בפני ממשלת ישראל ללא שינוי. אציין כי כל פעולות אגף המשימות מתואמות תמיד עם משפחת שליט.

 

העיר חריש

באותה מידה שאני פועל לגיוס חרדים לצבא ולעבודה אני פועל למנוע מצב שהעיר חריש תהפוך להיות חרדית בלבד ללא שילוב חילונים. אגף המשימות משקיע מאמצים במאבק זה.

 

אוהלי המחאה

זאת התופעה המלבבת ביותר לטעמי מאז הקמת הפלמ"ח ע"י בני 17-30. התמיכה בצעירים נעשית על ידי הקיבוצים וחבריהם בסיוע אירגוני גדול של האגף, תוך הצבת גבול ברור בין הנהגה והובלה לבין סיוע עידוד וגיבוי. לדעתי סיום המאבק הציבורי יהיה רק עם הודעה על הקדמת הבחירות. או-אז הוא יעבור לפסים פוליטים של השתלבות במסגרות הפוליטיות. מה לעשות, הפוליטיקאים הם המחליטים בזמן שבין בחירות לבחירות.

 

משימת שנת השירות

זו יכולה להיות פריצת הדרך הגדולה ביותר של התנועה הקיבוצית בחברה הישראלית בזכות הנסיון, הראיה והמוניטין. עתה קם עלינו האגף הבטחוני חברתי במשרד הבטחון ומנסה למנוע את הפעילות הרעיונית חינוכית עימם, בתחומי מחאת האוהלים, המאבק על שיחרור של גלעד שליט" ועוד. הנוכל לקנאים, למאיימים ולמכבידים על דרכנו הרעיונית? ימים יגידו!

  

נכתב בתאריך
31/8/2011הרשמה לניוזלטר שלנו