עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

שיתופי - חדשני / מבחן קד'אפי
 

שיתופי - חדשני / מבחן קד'אפי

אורי הייטנר, 20/3/2011

 

כדאי לזכור, איך לא מזמן יצאו ח"כים ערביים, הנהנים מדמוקרטיה ליברלית של ממש, לחלות את פני "מלך מלכי אפריקה", בעודם טוענים שישראל "רומסת את זכויות האדם"

 

הטבח ההמוני שעורך מועמר אל-קד'אפי בבני עמו הוא פשע נגד האנושות. ב-42 שנות שלטונו לא אירע טבח דומה, כיוון שקד'אפי לא עמד למבחן כזה. אולם הטבח אינו אמור להפתיע כלל, שהרי מדובר בדיקטטור, שהשליט את רודנותו על לוב לאורך כל שנות שלטונו ועמד מאחורי ארגוני טרור עולמיים ומאחורי מנהיגי טרור, דוגמת ערפאת, לאורך כל השנים.

 

ואף על פי כן, קד'אפי היה בן בית מכובד ומקובל בעולם, עד השבועות האחרונים, כאשר כסאו החל מתנדנד. בקרב חוגים רבים במערב (ובישראל) הוא הרבה יותר מקובל ממדינת ישראל. בעיקר בקרב החוגים המגדירים עצמם בכינוי האורוויליאני, ארגוני "זכויות אדם".

 

לוב של קד'אפי הינה חברה בארגון זכויות האדם של האו"ם והיא התקבלה כמעט פה אחד. היא נבחרה כמעט פה אחד לעמוד בראש הארגון הזה לפני שמונה שנים בלבד. אולי אנו שוכחים זאת, אך כדאי לזכור היטב - האיש שעמד, למעשה, בראש הארגון לזכויות האדם של האו"ם הוא הפושע נגד האנושות, טובח בני עמו, מועמר אל-קד'אפי. ניתן להסיק מכך מהי מהותו ומה צביונו של הארגון הזה.

 

***

הארגון לזכויות האדם של האו"ם, הוא ארגון שעיסוקו העיקרי, כמעט הבלעדי, האובססיבי, הוא דה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל. ועדת החקירה של גולדסטון, השופט הגזען שהוציא להורג שחורים בדרום אפריקה, היהודי שנבחר לעמוד בראש הוועדה שנועדה להעליל על ישראל "פשעי מלחמה" במבצע "עופרת יצוקה", בסיוע ארגוני "זכויות אדם" ישראליים, הוא למעשה, שליחו של קד'אפי ושליחם של קד'אפים נוספים ברחבי העולם. ארגון זכויות האדם של האו"ם, כמוהו כארגוני "זכויות אדם" הפועלים במערב ובישראל בצלמו ובדמותו של ארגון זה – הנם משת"פים של פושעים נגד האנושות, ועיקר מרצם מופנה נגד אחת הדמוקרטיות הליברליות המובהקות בעולם, מדינת ישראל, ונגד זכותה להגן על עצמה ועל אזרחיה.

 

הגיעה השעה שנפקח עינינו ונבחין בין טוב ורע, בין רעים וטובים. אני מציע את מבחן קד'אפי. ככל שמדינה, ארגון, אישיות הייתה קרובה יותר לקד'אפי, כך היא הייתה רחוקה יותר מישראל. ככל שאותה מדינה, ארגון, אישיות התקרבה לקד'אפי, תהליך זה לווה בהתרחקות מישראל. ככל שמדינה, ארגון, אישיות התקרבה לקד'אפי, כך היא דקלמה יותר את "שיח זכויות האדם". ככל שהיא דקלמה יותר את "שיח זכויות האדם", כך היא הייתה יותר אנטי ישראלית והאשימה יותר את ... ישראל, בפגיעה בזכויות האדם.

 

נקח לדוגמה את ארדוגן, ראש ממשלת תורכיה. לאחר המשט ה"הומאניטרי", שכמובן מה שעמד מאחוריו הוא דאגה לזכויות האדם של תושבי עזה מול ה"מצור" ה"ברברי" וה"אכזרי" שישראל הטילה, כביכול, על עזה, הוזמן ארדוגן לביקור בלוב ושם הוענק לו העיטור המכובד - פרס זכויות האדם על שם קד'אפי.

 

את המבחן הזה כדאי להחיל על כל מי שתוקפים את ישראל, מבחוץ ומבפנים. בתחילת המרד בלוב, כאשר ימיו של קד'אפי בשלטון נראו ספורים, ערביי ישראל התייצבו נגדו והביעו הזדהות עם עמו. כדאי שנזכור, איך רק לפני חודשים אחדים משלחת של ח"כים ערביים, חברי הפרלמנט הערביים היחידים במזרח התיכון שנהנים באמת ובתמים מדמוקרטיה ליברלית של ממש, אלה התוקפים השכם והערב את ישראל ה"רומסת את זכויות האדם", נסעו ללוב לחלות פני "מלך מלכי אפריקה, מנהיג המהפכה, האח" מועמר אל-קד'אפי ירום הודו, במסע של חנופה.

 

אני מציע את מבחן קד'אפי, כדי להבחין בין עמית לטורף.

 

ונקודה נוספת - כל מה שעשה קד'אפי בימים האחרונים מחוויר לעומת טבח הרבבות של חאפז אסד בעקבות הפגנות נגדו בעיר חמאת, ב-1982. גם את העובדה הזאת כדאי שנזכור.

 

למאמרים של אורי הייטנר
נכתב בתאריך
20/3/2011הרשמה לניוזלטר שלנו