עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

שלום בוז'י, וכן להתראות

שלום בוז'י, וכן להתראות

מאת סול לביא בן-שימול, 6/2/2011

 

תקופת כהונתו של בוז'י הרצוג כשר הרווחה התאפיינה בהישגים רבים בתחום עיסוקו. טעות לטעון כי היה משת"פ של תהליך ההפרטה. תגובה לאלמה ביבלש

 

במאמרה "שלום בוזיי הרצוג ולא להתראות", טענה אלמה ביבלש כי שר הרווחה היוצא, יצחק בוז'י הרצוג, שימש עלה תאנה לכל תחלואי הרווחה.

 

ביבלש כנראה לא התעמקה במאמרים הרבים, בכתבות ובמילים שנכתבו ונאמרו על ידי רבים, מייד עם התפטרותו של הרצוג ממשרד הרווחה. הרבים, גם אלה אשר לא נמנים על מחנהו של הרצוג, בחרו להבהיר על דעת עצמם, אילו השלכות קשות צפוי עולם הרווחה לעבור בעקבות עזיבתו של את תפקידו.

 

כמי שעקבה אחרי פעילותו של בוז'י הרצוג בתקופת כהונתו, הוא קצר הישגים בגין פעילותו הברוכה הנוגעת לנכים, לקשישים, לילדים בסיכון, לקהילת החד מיניים, לאוכלוסייה המבוגרת בקיבוצים ובמושבים, לאמהות חד הוריות, לבני המיעוטים ואפילו לנוער חרדי מנותק.

 

תמיד אפשר להסתפק בראייה צרה, הנוגעת ל"דלת האמות" בלבד, שאינה מייצגת את עולם הרווחה, עולם שאכן יש עוד הרבה מה לעשות ולשפר בו אחרי שנים של הזנחה.

 

כל שנותר לנו זה להצטער על כך שבוז'י לא ממשיך להיות השר האחראי על תחום שהוא תרם לו כה רבות ויכול היה להמשיך ולתרום, לו היה נשאר.

 

הכותבת היא חברת קיבוץ אלמוג

 

 

נכתב בתאריך
6/2/2011הרשמה לניוזלטר שלנו