עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

ההתקפלות

ההתקפלות

 

הודעה לעיתונות של פורום פעולה אזרחית בתגובה לשנויים הדרמטיים במסקנות ועדת ששינסקי שפורסמו הערב

 

ועדת ששינסקי התקפלה, המאבק הציבורי עולה שלב.

 

מנכ"ל דלק אנרגיה גדעון תדמור וחבריו לתאגידי הגז, משתלטים שוב - בשקרים, באיומים ובהסתה - על תהליכי קבלת ההחלטות במדינה. הם סירסו את הדו"ח המקורי של ועדת ששינסקי ועכשיו ינסו להביא לחיסולו המוחלט בממשלה ובכנסת. החודשים הבאים יכריעו האם השלטון ללא מיצרים של תאגידי הגז יימשך - או האם גם לאזרחי ישראל יש השפעה על מה שקורה במדינה.

 

הרב מיכאל מלכיאור,  מייסד פורום פעולה אזרחית: "ועדת ששינסקי נכנעה למסע הסחטנות של גדעון תדמור וחבר מרעיו. הוועדה מטיבה עם תאגידי הגז בעשרות מיליארדי דולר נוספים על חשבון אזרחי ישראל, וזאת ללא כל צידוק כלכלי, משפטי או מוסרי. ההתקפלות הדרמטית באה דווקא לאחר שהמסקנות המקצועיות מלפני חודשיים זכו לתמיכת כל המומחים הבלתי תלויים, בארץ ובעולם, ובהם הנהלת ה-OECD, נגיד בנק ישראל, קרן המטבע הבינלאומית ועוד. אין ספק כי המניע היחיד לשינוי הדרמטי הוא מניע פוליטי של כניעה לסחטנות בלתי נסבלת שאסור לעבור עליה לסדר היום."

 

מסע ההסתה והאיומים של תאגידי הגז הוכיח עד כמה מסוכן המונופול שרוצים ליצור כאן גדעון תדמור וחבריו. במצב העניינים הנוכחי, אוחזת החבורה הזאת את המדינה בצווארה - ועושה כמעט ככל העולה על רוחה. הם מסיתים, מאיימים, משקרים, משתלטים באלימות מילולית על תהליכי קבלת ההחלטות - ומהווים סכנה לדמוקרטיה הישראלית.

 

הסחטנות והאיומים של תאגידי הגז ושל שר החצר שלהם, עוזי לנדאו, הפכו את הדו"ח המקצועי של ועדת ששינסקי שפורסם לפני שבועות אחדים - לדו"ח פוליטי, שעוצב על-ידי איומים ולחצים אימתניים. במו ידיו כפה השר לנדאו על נציגי משרדו בוועדה - שהיו חתומים על ההמלצות המקוריות - לשנות דעתם מקצה לקצה.

 

בשבועות הבאים, נעבור לשלב הבא במאבק הציבורי, שיביא קץ לשליטתם המוחלטת של תאגידים על תהליכי קבלת ההחלטות במדינה. המאבק הזה הוא לא רק מאבק על הרווחים מאוצרות הטבע השייכים לציבור, ולא רק מאבק על הבטחת השקעת רווחים אלה בחינוך וברווחה - זהו גם מאבק על חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית.

 

הבוקר, יום ג', 4.1.2011, בשעה 08:00, יתייצבו פעילי פורום פעולה אזרחית בירושלים, למשמרת מחאה שקטה, בכיכר שליד משרד האוצר, מול הכנסת. הציבור מוזמן להצטרף.

 

נכתב בתאריך
4/1/2011הרשמה לניוזלטר שלנו