עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

במקום שאין אנשים היה איש - תנו ליואל להמשיך

במקום שאין אנשים היה איש

מאת דודו פלמה

 

הוא מעט נפוח מעצמו, מעט מעורר אנטגוניזם, אבל בעיקר מאוד מסור ומחויב לדברים ונחוש לעשותם. תנו ליואל להמשיך

 

לפני שאביע את עמדתי בסוגיה שנפלה לבִּיצַת קלושמרל שלנו - "האם ראוי שיואל מרשק ימשיך לקדנציה נוספת אם לאו". אני מבקש לומר שלעניות דעתי הבלתי קובעת, מה שמבדיל בין יואל ל"דמויות" אחרות מן הארסנל המוביל אותנו אל התהום בעליצות תקופתית בלתי נמנעת, הוא שבעוד הם עושים לביתם הבורגני הדשן, אם מדובר במגדלי אקירוב ואם מדובר בכל מנהיג מהזן הידוע כ"עושה לביתו", הוא, יואל מרשק עושה לביתו (ביתנו?) הערכי-אידיאולגי-הומניסטי-מגשר-מקריב למען הזולת (מחקו את כל מה שלדעתכם סותר את רוח התקופה ומנהגיה/מנהיגיה). אני מתחנן לפניכם לא לקרוא את הדברים כדברי חסיד שוטה ומעריץ חינם.

 

אין לי ספק שיואל הוא אדם שלעיתים מעורר את חמת הצופים בו ובמעשיו באנטגוניזם שהוא מעורר בהם, וכן ישנה לו ללא ספק גם מודעות למעשיו וגם גישה לתקשורת. אבל זהו מחיר זול, לדעתי, לעובדה שאנו חיים בתקופה שבה מספיק שהצדק רק יראה ולא גם יעשה. ולכן אנחנו רואים מסביבנו הרבה אנשים של שופוני, שבעיקר מראים והרבה פחות עושים. העניין הוא בכך שיואל עושה והרבה.

 

ואם כבר מדברים על ההבדל שבין "מוסר הכוונה" ל"מוסר התוצאה", הרי שיואל, בניגוד לאחרים, הוא אדם ש"מזיז לו" ובעקבות כך הוא גם מזיז דברים וגם לוקח אחריות. דבר שבעיני הוא מצרך נדיר שאזל כבר מזמן מהמדפים של סופרמרקט המנהיגות הבוטש בחיינו בשלל הבטחות כזב למחרוזות זכוכית ותוכניות לעתיד.

 

אצל יואל אני יודע שמה שאני רואה ושומע זה מה שאני בסופו של דבר מקבל. בן אדם מעט נפוח מעצמו, מעט מעורר אנטגוניזם, אבל בעיקר מאוד מסור ומחויב לדברים, שחשוב שיהיו בני אדם אשר ממשיכים להיות מחויבים להם בימינו הטרופים והנטרפים.

 

"במקום שאין אנשים היה איש" אומרים לנו חז"ל באמצעות "פרקי אבות". יואל מוכיח יום יום ושעה שעה, שהוא איש במקום שאין אנשים, וככזה מן הראוי שימשיך למלא את תפקידו. בסופו של יום כולנו יודעים, מעבר לכל הציניות הבריאה שלנו וחוסר האמון הטבעי שאנו רוחשים לאנשים מסוגו של יואל, שבתי הקברות מלאים באנשים כמוהו שאין להם החלפה.

 

ולכן הגיעה העת שאביע את עמדתי הנחרצת, יש לאשר ליואל קדנציה נוספת, להמשיך ולעשות את מה שהוא עושה טוב כל כך, במסירות ובנחישות כבר הרבה זמן כל כך. תנו ליואל להמשיך. ויפה שעה אחת קודם.

 

למאמרים של דודו פלמה

נכתב בתאריך
8/11/2009הרשמה לניוזלטר שלנו