עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

חי, צומח, בועט - רמי פורטיס, ג'אם סשן ועוד בפסטיבל יערות מנשה המופק ע"י צעירי האזור

חי, צומח, בועט

מתוך אתר הקיבוצניקים bimcom.co.il

 

רמי פורטיס, ג'אם סשן רצוף של 24 שעות, תערוכה בעטנית וחיבור לטבע ולסביבה - פסטיבל יערות מנשה הראשון מופק על ידי צעירי האזור ונותן במה לאמנות צעירה גם בפריפריה. אם רמת מנשה עדיין נחשבת לפריפריה

 

המון ריגושים גועשים על תושבי המועצה האזורית מגידו בזמן האחרון. הם נאבקים בהקמתו של שדה תעופה בינלאומי בחצר, חושפים סליקים מימי המנדט וממש לפני שבוע עולים על מפת הדרכים עם הפתחו של מחלף כביש שש בעל השם החמוד "עין תות". ובכל זאת, לחבר'ה הצעירים באזור חסר, כנראה, קצת אקשן - ובסוף השבוע הבא הם עומדים להשיק את פסטיבל יערות מנשה "live, צומח, דומם" הראשון.

 

מאחורי היוזמה - שאמורה להפוך לפסטיבל שנתי שיופק בעשר השנים הקרובות לכל הפחות - עומדת חבורה של בני שלושים פלוס מינוס, שרצו ליצור אירוע ברמה אמנותית גבוהה עם ערך קהילתי. הצעירים האלה התלכדו כמעט מכל קיבוצי הסביבה, ומהר מאד קיבלו את ברכת המועצה ואת תמיכתה. המטרה: חיבור של תושבי האזור לסביבה בה הם חיים ועידוד יוצרים צעירים מהפריפריה בראשית דרכם. המתודה: פסטיבל בן יומיים הכולל הופעות מוסיקה ומחול, תערוכות אמנות פלסטית, דוכני מכירה ואוכל ואפשרות להישאר לישון.

 

"כל אחד מהיוזמים משך לכיוון שלו ויצא כמו סלט או כמו מרק", מתאר נטע שפירא (37), אחד המפיקים מעין השופט, את האקלקטיות של הפסטיבל. ובאמת אפשר למצוא שם מרק עשיר ומתובל כהלכה: במה מרכזית עליה יופיעו רמי פורטיס, גבע אלון והרכבים ידועים יותר ופחות לצד אמנים מקומיים מתחילים; בימת ג'אם סשן שתפעל ברציפות במשך 24 שעות ותארח הרכבים ניסיוניים ומוזיקאים צעירים מהאזור לצד שלומי אלון מהדג נחש; הרכבי מחול עכשווי; תערוכת צילומי ענק בנושא היער שצילמו תושבי המועצה ותערוכת פיסול מודרני אותה אוצר שפירא, ששמה לעצמה למטרה "לעשות הכל חוץ מללכת על בטוח".

 

הפסטיבל מיועד לתושבי המועצה, או שאתה מצפה למטיילים ואורחים מכל הארץ?

בשנה הראשונה אני מצפה שזה יהיה בערך חצי-חצי.בהמשך, למרות שזה אמור להיות חג של המועצה, צריכה להיות לו גם משמעות ברמה הארצית.

 

בשעות המאוחרות יותר הפסטיבל מתאים לגילאי 15-45, אבל בשעות אחר הצהריים הנעימות יכולים גם ילדים קטנים או אנשים מבוגרים למצוא עניין במופעי המחול, בתערוכות, במתחם הטיפולים או בדוכנים. מן פסטיבל עכו כזה".

 

כל זה קשור לחזון של החבר עומר דיין, שחולם להפוך את קיבוץ עין השופט למעצמת מוסיקה עולמית כמו שקראנו ב-ynet?

"עומר, שגם הוא ממפיקי הפסטיבל, הוא חולם גדול. אני חולם בינוני - ביחד אנחנו עובדים יפה".

 

אילן יערן (31) מגלעד אמון על הכנת התפאורה לאירוע. הוא, לדוגמא, כמי שעבד בעבר בפסטיבלים כמו שנטיפי או סגול, משך יותר לכיוון השאנטי והטבעי: "מבחינתי שיהיה ברגוע, אירוע בו באים להתחבר לטבע ולא רק לשמוע מוסיקה וללכת. להתחבר לטבע זה גם להתחבר לאנשים שסביבך, לאזור".

 

אילן מספר שבתור נער הוא לא למד בבית הספר האזורי, ולא הכיר את בני גילו מהאזור. דרך העבודה על הפסטיבל הוא נחשף לחבר'ה מכל הקיבוצים, ומצא אנשים עם המון דברים במשותף. זו הסיבה שהוא ממליץ לצעירים להעביר את הלילה כולו במתחם: "אם חבר'ה יבואו לפסטיבל ויישארו לישון בשטח, הם יפגשו אנשים שגרים בקיבוץ לידם ושהם לא הכירו, ופתאום יתגלו דברים מדהימים. זה אחד הדברים היפים בפסטיבל, לדעתי".

 

פסטיבל יערות מנשה "live, צומח, דומם" - חמישי-שישי 6-7 לאוגוסט. www.festivalyearotmenashe.com

 

תראו מה עושים הצעירים בגבעת עוז, בנען, בגבולות ורביבים ובמכללת ספיר

רוצים לעדכן אותנו על אירוע שקורה אצלכם בקיבוץ או באזור?

עדכונים

 


נכתב בתאריך
4/8/2009הרשמה לניוזלטר שלנו