עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

החברים של ברל'ה - הופעת "החברים של בני" במועדון הברל'ה בלהבות חביבה

19.7.2009

החברים של ברל'ה

איתמר שוורץ, מתוך אתר הקיבוצניקים bimcom.co.il

 

במקום לנסוע עד תל אביב, שלחנו את כתבנו לצפות בלהקה האהובה עליו "החברים של בני" קרוב לבית במועדון ברל'ה בלהבות חביבה

 

שישי בערב, אני בדרך להופעה של גיבורי ילדותי "החברים של בני". אחת ההופעות היחידות אליהן אני הולך בידיעה ברורה שאין שום אפשרות להתאכזב. המקום: הברל'ה מיוזיק קלאב בלהבות חביבה, קיבוץ שלמרות קרבתו לביתי כמעט מעולם לא הפלאתי לעבור את תחנת הדלק הירקרקה שבכניסה אליו.

 

בכל הקיבוצים שאני מכיר, ויש כמה כאלה, הפאב הקיבוצי ממוקם בפאתי הקיבוץ ומובילה אליו דרך עפר עקלקלה. לא כך הדבר בלהבות חביבה. הברל'ה, למרות שמו המגושם מעט, ממוקם בלב הקיבוץ, ואני נשבע שאם הייתי חלוץ צעיר ואידיאליסטי בשנות הארבעים של המאה הקודמת הייתי בוחר למקם את חדר האוכל בדיוק במקומו. אולי זו הסיבה ש"החברים של בני" משתלבים בתפאורה כל כך בטבעיות.

 

שלא תטעו, לא מדובר בפאב קיבוצי שהחליט להשקיע ולהביא הופעות. הברל'ה הוא היכל מוזיקה מרשים שעומד בשורה אחת עם מועדוני המטרופולין התל אביבי, שאגב מרוחק רק 40 דקות נסיעה מלהבות חביבה (כן, בכביש שש, הכי דורס טבע שיש).

 

גם לוח ההופעות של המועדון הפריפריאלי הכולל את כספי וגרוניך, אסף אבידן וצליל מכוון מעניק תחושה שמישהו שם לוקח את המוזיקה ברצינות. אם בימי חיילותי ( התאריכים שמורים במערכת) הייתי מכתת את רגליי עד הבארבי בשביל ליהנות מחוויית הופעה עוצמתית ומחרישת אוזניים של ברי סחרוף או אהוד בנאי, הברל'ה מציג אלטרנטיבה קרובה ואיכותית.

 

בהיכנסי להופעה נתקלתי כרגיל בהרמות גבה ומבטים בוחנים על כך שאין לי כרס ושיער מאפיר. זה בסדר, כבר התרגלתי להוריד את הגיל הממוצע בהופעות ולקבל מחמאות מהדודות המופתעות שהדור הצעיר אוהב זמר עברי במיטבו ( תמיד נחמד להרגיש צעיר).

 

מייד הבנתי שעשיתי טעות שהגעתי מוקדם, זה היה קצת כמו להיכנס לחדר אוכל הומה בשישי בערב. התיישבתי על הבר במרחק ביטחון מהדודות והכרסים, ולשמחתי ברגע שישראל גוריון פצח ב"החליל..." השתרר שקט כזה שאפשר היה לשמוע את הארנבות מפינת החי. אפשר להגיד הרבה על דור ההורים שלנו, אבל הם יודעים להשליט שקט כשצריך...

 

אפשרות נוספת לשקט המופתי הייתה שעת תחילת המופע - 23:00, שגרמה אפילו לאחי הצעיר ששקל להגיע לבטל את בואו בטענה שזה מאוחר לו. שלא לדבר על אבא שלי, שכבר ברבע לעשר החל לנקר מול שבוע סוף המטמטמת והמיותרת.

 

על "החברים של בני" נמנים יוסי חורי ואורי הרפז (השמוצניק ממרחביה) מ"הפרברים", חנן יובל (הילד) וישראל גוריון, בן זוגו של בני אמדורסקי בצמד "הדודאים". החבר'ס, למרות ואולי בגלל גילם המבוגר, יודעים להעניק לקהל חוויית הופעה מצויינת. פשוט כיף לנהום ולזמזם איתם את "צל ומי באר", "דרך הטבק" וכמובן את "אני גיטרה" המרטיט. במופע מציגים עצמם החברים כפליטי הזמר העברי... אם הם הפליטים אז אני מצהיר בגלוי שאני דורש לממש את זכות השיבה.

 

רוצים גם לכתוב ביקורות לאתר?

 

לקבלת עדכונים מעיתון "שווים" ישירות למחשב - לחצו כאן
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים

נכתב בתאריך
19/7/2009הרשמה לניוזלטר שלנו