עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

יום גיבוש של המטה השיתופי

‏05 יולי 2009

‏י"ג תמוז תשס"ט

 

 

יום גיבוש של המטה השיתופי

 

אנשי המטה השיתופי (פעילים וחברי המזכירות) יצאו השבוע ליום גיבוש שאורגן על ידי צוות החינוך הנמרץ של המטה.(ראו תמונות למטה)

 

יום הגיבוש התחיל במפגש במוזיאון "מזרע הקטנה". פיני שיבולי ערך סיור במוזיאון ושזר בו את סיפורי ההתיישבות וההאחזות בקרקע. נחשפנו לתצוגה מרשימה של תאטרון הצלליות הייחודי של טושק ולסיפור גילוי מחבואו. מי שרצה ביקר בביתן התצוגה הנפרד המספר את סיפור הקבוצה החינוכית דרך הלינה המשותפת והמוסד החינוכי במזרע. מפאת קוצר הזמן לא הספקנו לעבור בכל חללי התצוגה ונשארנו עם טעם של עוד עד לביקור הבא (מומלץ מאוד לבקר במקום. הזדמנות לכבוד חגיגות 100 שנה לקיבוץ).

 

לאחר הסיור התיישבנו לשיחה מעמיקה על כיווני התפתחות של המטה השיתופי. בשיחה הועלו שאלות סביב תמונת העתיד של המטה השיתופי ועל האופן בו ממשיכים את המאבק על הערכים בהם אנחנו מאמינים. בדברי המשתתפים הושם דגש מרכזי על חשיבות העבודה החינוכית עם צעירים והשכבות הצעירות סביב ערכי השיתוף.

 

לאחר השיחה נסענו לקיבוץ עין הנציב לארוחת צהריים ולאחריה פגשנו את רחל קרן, מנכ"לית קולך שסיפרה על הקמת המדרשה בעין הנציב, אמנון שפירא שדיבר על הקיבוץ הדתי כבעל שליחות בפעילויות חברתיות ונחמיה רפל, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, שהדגיש את התחומים בהם מוביל הקיבוץ הדתי את החברה הישראלית. נחשפנו לייחודיות של הקיבוץ הדתי ולמשימות שהוא מציב לעצמו מתוך אחריות גדולה לסביבה בה הוא מתקיים. הן בחברה הישראלית והן בשיח היהודי.

 

לקינוח, תרתי משמע, יצאנו להתרענן במעין עין הנציב. המים הקרים, האבטיח המתוק, והקפה השחור עשו את העבודה. לסיכום, האווירה היתה מצויינת, הדיונים היו מעניינים והאירוח של קיבוץ עין הנציב ופיני שיבולי ממזרע בהחלט ראוי לשבח.

 

עכשיו נשאר רק לחכות לפעילות הבאה שיארגן לנו צוות החינוך...

 

הירשם לקבלת עדכונים באימייל

נכתב בתאריך
6/7/2009הרשמה לניוזלטר שלנו