עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מתוך רצון לתרום - למה הצטרפתי ל"קדימה" ומדוע אני מבקש את תמיכתם של הקיבוצניקים, חברי מפלגה זו

מתוך רצון לתרום - למה הצטרפתי ל"קדימה" ומדוע אני מבקש את תמיכתם של הקיבוצניקים, חברי מפלגה זו

מאת נחמן שי - 14.12.2008                                                                                                                 

 

למה? שואלים חברי מהגרעין ( "נקרות", 1964, לראש הנקרה). למה אתה צריך את זה בכלל ועכשיו?  השאלה הזאת והתשובה עליה, אף שהיא נשאלת כבר פעמים רבות עדיין מקוממת אותי. למה לא? אני שואל.

 

הרי כולנו הגענו כבר למקום שבו צברנו פחות או יותר כל מה שניתן והשכלנו וקלטנו והתנסינו. ומה נעשה עם כל הדברים האלה? לאן ניקח אותם אתנו? לספרי הזיכרונות? לאקדמיה?

 

התשובה היא כמובן שהאחריות היא עכשיו עלינו. וכל מי שעבר את המסלול של תנועת נוער ונח"ל ואפילו רק טעם מן הקיבוץ עדיין מבין שבין העניין האישי לבין העניין הכללי, האחריות גוברת ולכן הגיעה גם שעתי.

 

כמו רבים בתנועה הקיבוצית שהחליטו להתפקד לקדימה ולתמוך בקדימה בבחירות הקודמות, כך עשיתי גם אני. קדימה אינה הבית הטבעי אולי ורבים מבינים מדוע , אולם היא בית גדול שיכול להכיל את כולנו ובעיקר להתמודד על ראשות הממשלה ועל הממשלה כולה. בעיני יש חשיבות גדולה למפלגות אידיאולוגיות אשר נשארות לעולם קטנות בממדיהן אבל אינן מוותרות על מורשתן. אבל גם מפלגת העבודה הגיעה למקום הזה. היא אינה יכולה להתייצב מול הליכוד ולכל היותר תהיה שותפה חשובה בממשלה בראשות קדימה. לקדימה יש סיכוי גדול להמשיך בדרכה ולנצח שוב את הליכוד. דרכה עדיפה בכל מקרה. בבית של קדימה מצויים אנשים מן הימין המתון, המרכז והשמאל. היא ניהלה בכל זאת מו"מ עם הפלסטינים ועם הסורים ואף יצאה מעזה, אם כי באופן מאכזב ובעייתי.

 

הנסיגה מעזה לא ענתה על הציפיות ללא ספק. ומי כמו תושבי עוטף עזה, יודע זאת.  בעולם שאנו נכנסים אליו בשנה הבאה, עם ממשל חדש באמריקה ומשבר כלכלי עמוק, ישראל חייבת לנווט את עצמה בתוך קהילת העמים ולא מחוצה לה. היא חייבת להציג מדיניות שפויה, הגיונית, שתשמר תמיכה בינלאומית בה ובמדיניותה. ספק גדול אם הליכוד ידע לעשות זאת, קדימה יכולה ומפלגת העבודה וודאי תעמוד שם לידה.

 

אני רוצה להיות שם כשהדברים יקרו ולתמוך בהם. לשם כך אני מביא שנים של עשייה ושירות בתקשורת, במשרד הביטחון, בצה"ל, בשירות החוץ, בעולם היהודי ובאקדמיה. זוהי הנדוניה שלי אשר תסייע לי לעשות זאת הכי טוב.

 

ביום רביעי יהיו בחירות מקדימות לקדימה ואני זקוק לתמיכת חברי התנועה הקיבוצית שהתפקדו למפלגה זו.


נכתב בתאריך
14/12/2008הרשמה לניוזלטר שלנו