עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

‏במטה השיתופי דבקים בקליטה לחברות - פורומים אזוריים בנושא קליטה התקיימו בעין שמר ובשדה בוקר
‏במטה השיתופי דבקים בקליטה לחברות

 

טלפון:  03-6925418

פקס:03-6925417

shitufi@tkz.co.il

7.10.2008

 

100 איש הגיעו לפורומים האזוריים שקיים החודש המטה השיתופי בנושא קליטה לחברות

 

למצגת על קליטה - לחצו כאן - הפתיחה אורכת כדקה

 

חברי המטה הציגו את ההיגיון העומד מאחורי ההחלטה לקלוט לחברות בלבד ולהימנע מאימוץ שיטות אחרות. המפגשים התמקדו בקליטת חברים לחברות מלאה במטרה להבטיח את המשך קיומו של הקיבוץ השיתופי על ידי גידול אוכלוסיית החברים היכולים לתרום בשלוש רמות עיקריות: כתורמים אקטיביים בתחומי החברה, התרבות, הניהול והמקצועיות, כתורמים לפרנסת הקיבוץ ולהגדלת מקורות ההכנסה וכתורמים פסיביים בהוזלת עלויות השירותים והגדלת אוכלוסיית הילדים.

 

אל הפורומים האזוריים, שהתקיימו בעין שמר ובשדה בוקר, הגיעו כ-100 נציגים מ-30 קיבוצים שונים. צוות העבודה בנושא צמיחה דמוגרפית שהקים המטה השיתופי הציג את מסקנותיו לאחר עבודה של שנתיים. חברי הצוות- דגי חבויניק (זיקים), הורסיו בוריחסון (יטבתה), עמיקם אוסם (אפיקים), רחל מטלון (יזרעאל) ומריו טויב (ניר יצחק)- בדקו מגוון פתרונות בקיבוצים השונים ואת השלכותיהם על תחושות הציבור והשמירה על ערכי הקיבוץ.

 

הצוות הציג המלצה לתהליך אותו כדאי לקיים בקיבוצים המעוניינים לקלוט, כדי לגבש דרכי פעולה מותאמים לצרכיו של כל קיבוץ- הגדרת הגורמים שצריכים להיות מעורבים, אישור התהליך באסיפה ותחילת ביצוע תוך מעקב שוטף על תחושות החברים והנקלטים. תהליך של קליטה שנמשך במשך מספר שנים דורש לבדוק כל הזמן את קצב ההתקדמות, להיות "עם יד על הדופק" ולטפל ברגישויות אצל הנקלטים ואצל הציבור הקולט. הצוות התייחס גם לנושא הדיור אשר מהווה שיקול משמעותי בתהליך והציג אפשרויות בניה הקיימות היום תוך ניצול הלוואות ייחודיות בתנאי משכנתא.

 

במהלך המפגשים הועברה מצגת מפורטת שהציגה את אופן החישוב של מספר הנקלטים הרצוי בקיבוץ- תוך התחשבות בפרמטרים כמו איזון גילאים, מספר ילדים בכל שנתון, פרנסת החברים, השקעה בשיכון וכדומה. כמו כן חולקה למשתתפים טבלה ממוחשבת המאפשרת לכל קיבוץ להכניס את הנתונים הדמוגרפים שלו, לנתח אותם ולהוציא מסקנות לתחילת עבודה.

 

המשתתפים קיבלו דיסק מטעם המטה השיתופי ובו רוכזו התכנים שהועברו במהלך המפגש ותכנים רלוונטיים נוספים כמו טפסים שימושיים, שאלוני אבחון שונים, תקנוני קליטה ודמי קליטה, הצעה לתהליך קליטה אפקטיבי וכדומה. מי שפספס, מוזמן לפנות למטה השיתופי ולקבל את החומר. כמו כן, ניתן להעזר בחברת הייעוץ "מעוף לקיבוץ" דרך המטה השיתופי.

 

לפרטים נוספים - מריו טויב, המטה השיתופי: 052-4269064

 

הירשם לקבלת עדכונים באימייל

נכתב בתאריך
7/10/2008הרשמה לניוזלטר שלנו