עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מהנעשה במטה השיתופי - יולי 2008
‏ מהנעשה במטה השיתופי - יולי 2008

טלפון:  03-6925418

פקס:03-6925417

shitufi@tkz.co.il

הכנס השנתי של המטה השיתופי

בתחילת יולי קיימנו את הכנס השנתי של המטה, ולמרות שהכנס לא נועד הפעם לקבלת החלטות, ערכו של המפגש וההתכנסות היו גדולים ומשמעותיים לרבים מהמשתתפים.

מעל 300 איש הגיעו לכנס, ביניהם צעירים רבים. נוכחנו לדעת שלרעיון השיתופי והסולידאריות החברתית יש תומכים רבים ולמרות הקושי ליישמו לעיתים, רבים האנשים שלוקחים חלק בנסיון המתמיד להמשיך ולהביא לידי ביטוי ערכים אלו.

 

להזמנה לכנס - לחצו כאן

לסיכום הכנס - לחצו כאן

 

פרידה מאביבה

נפרדנו החודש מאביבה שהיתה חלק בלתי נפרד מהמטה בשש שנים האחרונות. במקומה התחילה לעבוד חי יום טוב ברוכי מקיבוץ בארות יצחק. תודה לאביבה על תרומתה הרבה במשך השנים ולחי- השתלבות נעימה ובהצלחה.

 

הדור הצעיר

כפי שבודאי כבר שמעתם, השנה יזמנו את הרפסודיה הראשונה לצעירי הקיבוצים. הרפסודיה תתקיים ב-10-11 בספטמבר ומיועדת לצעירים אחרי הצבא, עד גיל 35. אנחנו בטוחים שהמפגש בין הצעירים והבילוי המשותף, יכניס בהם אנרגיות מחודשות בכל הנוגע לחיי הקיבוץ. בנוסף, אנו מארגנים מפגש למרכזי ועדות צעירים/בנים ולבעלי תפקידים נוספים הנוגעים לתחום שילובם של צעירים בקיבוצים שיתקיים ב-1 בספטמבר באפעל.

אין לנו ספק בנחיצותם וחשיבותם של צעירי הקיבוצים ואנחנו עושים מאמצים לחבר אותם אל ערכי הקיבוץ ולספק פלטפורמות שונות למפגש, לשיח ולהכרות בין צעירי הקיבוצים השונים.

 

חינוך

* הוצאנו חוברת נוספת (שלישית במספר) של "שווים"- חוברת לחינוך ערכי המיועדת למדריכי הנעורים בקיבוצים המספקת רעיונות להפעלות ודיונים אפשריים. החודש יצאה חוברת העוסקת בנושא: "אוטונומיית חברת הנעורים תוך מעורבות בחיי הקבוץ". ניתן להשיגה דרך אתר שווים (www.shavim.org.il). ראינו חשיבות גדולה לעסוק בנושא זה במהלך החופש הגדול, אשר מהווה זמן איכות לעבודה עם החניכים על נושאים רעיוניים וערכיים בצד הפעילות המהנה אשר מבטאת את רוחו של החופש הגדול.

* התחלנו לארגן יחד עם עוזי לוונבך ממחלקת החינוך של התנועה הקיבוצית ומיכל סולומון מהשוה"צ את סמינר הקיץ של "אמירה חדשה" - הגוף המשותף של הפנימיות הקיבוציות של הקבה"א.

* נפגשנו עם נטע שלי, ממכון שיטים, כדי לבחון שיתופי פעולה. בשלב זה סוכם על שיתוף פעולה אשר קשור בהוצאת חוברות ההדרכה.

* צוות החינוך נפגש עם עירית גילה שמרכזת את פיתוח הקורס למזכירי הקיבוצים. בפגישה הועלה הרצון להשתלב בקורס כדי לחשוף את המזכירים לתחומי החינוך והצעירים בקיבוץ. תחומים מרכזי בחיי הקיבוץ שבשלב זה לא בא לידי ביטוי במהלך קורס. 

 

קורסים

אנחנו שוקדים בימים אלו על הכנת הקורס המתקדם למנהלים ודירקטורים בקיבוצים. מדובר על קורס המשך לקורס המזכירים של התנועה הקיבוצית שגם הוא תחת הובלתו של המטה השיתופי. קורס הדירקטורים מתוכנן להפתח בפברואר. המחזור התשיעי של קורס המזכירים יפתח, כפי שכבר פורסם, בנובמבר.

 

מפגשים ופורומים אזוריים

בקרוב יתקיים פורום אזורי שיעסוק בנושא קליטה לחברות בקיבוצים. כמו כן התקיים בהצלחה מרובה מפגש פורום קיבוצי מרכז בנושא יחסי מפעל-קיבוץ. בשבועות הקרובים יפגשו כל רכזי הפורומים לתכנון הפעילות לסוף שנת 2008 ולתחילת 2009. אנשים המעוניינים להגיש הצעות לפעילות ולנושאי דיון מוזמנים לפנות למטה.

נעשים מאמצים להגיע ולבקר בקיבוצים נוספים כדי לשמוע ולהכיר מקרוב את האנשים ואת ההתמודדויות השונות בקיבוצים ובמטרה לנסות ולתת מענה.

אנחנו ממשיכים לקיים ישיבות של הצוות הפעיל ושל מזכירות המטה. פרוטוקולים מהישיבות תוכלו למצוא באתר. בנוסף, המעוניינים בקבלה אוטומטית של עדכונים מהאתר, ישירות לתיבת המייל, מוזמנים להירשם באתר.

 

ימי עיון

סוכם בהצלחה יום העיון בנושא הקשר בין עיתונות לפוליטיקה שהתקיים בעין השופט לרגל צאת ספרו של ד"ר אודי מנור. אנחנו רואים לנכון להמשיך ולהיות מעורבים בפעילויות מסוג זה גם בהמשך.

 

בנוסף לפעילות השוטפת אנחנו עושים מאמצים להעלות למודעות הציבור את נושא הפנסיה בקיבוצים מתוך רצון שהנושא יוסדר אחת ולתמיד ויאפשר שמירה על זכויותיהם של כל חברי הקיבוצים - השיתופיים והדיפרנציאליים כאחד.

 

בין לבין פורסמה כתבה מפרגנת ונעימה לעין במגזין היומי של מעריב על מזכירי הקיבוצים הצעירים בדרום (יגיל מניר יצחק, הורסיו מיטבתה, חגי מרביבים ואלי משדה בוקר) והתקיים ראיון בערוץ 2 עם מאיה שפיר, מזכירת קיבוץ יטבתה, על החיים בקיבוץ ובפריפריה. מי שיש לו סיפור מעניין או שידועה לו סיטואציה מקורית הקיימת בקיבוצו - מוזמן לשתף אותנו.

 

 

המשך פעילות פורה לכולנו,

צוות המטה השיתופי:

אלישע שפירא

מריו טויב

חי יום טוב ברוכי

אלי ברמן

עירית גילה

אלדד שלם

דורון נדיב

אורי אופיר

רונית מינקר

 

הירשם לקבלת עדכונים באימייל

נכתב בתאריך
17/8/2008הרשמה לניוזלטר שלנו