עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

שוב שלום עם סוריה?! לא נמאס לכם?? - שלום עם סוריה לא יהיה, כי שלום אנחנו עושים רק עם מי שיורה עלינו טילים וחוטף לנו חיילים

שוב שלום עם סוריה?! לא נמאס לכם?? - שלום עם סוריה לא יהיה, כי שלום אנחנו עושים רק עם מי שיורה עלינו טילים וחוטף לנו חיילים

מאת דודו פלמה - 23.5.2008

 

יבוא שלום עלינו/ עוד יבוא שלום עלינו/ יבוא שלום עלינו/ ועל כולם!// סאלאם, עלינו ועל כל העולם/ סאלאם, סאלאם/ סאלאם, עלינו ועל כל העולם/ סאלאם, סאלאם.

 

והנה שוב הם באים ועולים, כתרועת חצוצרות באופרה של וגנר, פעמי החזרת הגולן.

כאילו בסרט הזה עוד לא היינו. ולמרות שהמתווך הפעם הוא טורקי ("להרוג טורקי ולנוח" מסננים ודאי עכשיו בליבם בטינה כבושה תושבי רמת הגולן) ואפילו ראש ממשלה טורקי כארדואן הנערץ, ולא סתם איזה חבר קונגרס/סנטור/מיליונר יהודי תורן (לא כדאי אפילו למחוק את המיותר).

אורי הייטנר הסר דאגה מלבך, עוד לא נולד המנהיג הישראלי שלא יחמיץ אפשרות של שלום עם סוריה, וזאת אפילו אם אסד ישכב עם הסכם מוכן וחתום בדם ליבו על מפתן מלון המלך דוד ויתחנן לחתימה.

 

אין ספק, מעטים הם האנשים הישרים וברי הלבב בחברה הישראלית, שאינם יודעים שלמען שלום עם סוריה צריך יהיה להחזיר את רמת הגולן. ואין טעם אפילו לשוב ולמנות את הנימוקים שנמנו אינספור פעמים עד שחבל כבר על הדיו ועל הנייר. אבל מה שמייאש יותר מכל הוא ששלום עם סוריה לא יהיה. אפילו אם ברור לכל שזהו אינטרס אסטרטגי של רוב המערכות הביטחוניות של מדינת ישראל כולל אמ"ן וצה"ל (טוב אבל מה בעצם אתם רוצים, הרי הבן של אהרון ידלין, שר החינוך לשעבר, הוא ראש אמ"ן וזה כבר מסביר את הכל).

 

זהו. לא יהיה ודי. כי ככה זה. כי העם לא רוצה. כי העם עם הגולן. העם אוהב את רמת הגולן כמו שכל ילד ישראלי נורמלי אוהב צעצוע שלקח בכוח מילד אחר בגן. כאלה אנחנו.

ואם להודות על האמת, שלום אנחנו בעצם מוכנים לעשות רק עם מי שיורה עלינו טילים, חוטף לנו חיילים, מפגע בנו פיגועים, למה? כי כמו הילד שחטפנו לו את הצעצוע בגן, גם אנחנו מבינים רק שפה אחת, שפת הכוח.

 

והנה הסורים, כמו שאורי הייטנר, אוהב לומר, מקיימים עימנו את הגבול הכי שקט מאז מלחמת ששת הימים. טמבלים הסורים האלה. כנראה שאסד עוד לא הפנים את המסר של סאדאת. תן להם לישראלים האלה איזה מלחמה נחמדה עם אלפי טילים על העורף והם כבר יהיו בשלים להסכם שלום. לא חבל. באמת. כבר בני שישים ועדיין כל כך מטומטמים.

רק בכוח הם מבינים.

 

למאמרים של דודו פלמה

נכתב בתאריך
23/5/2008הרשמה לניוזלטר שלנו