עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הדור שיבעט בממסדים הקיימים - באם נצליח השנה בפעילות הרעיונית, יווצר בתנועה הקיבוצית אוונגרד מוביל של בני נוער שיבעט בממסדים הקיימים וישאף למדינה אחרת, מדינה מתקונת

הדור שיבעט בממסדים הקיימים

מאת יואל מרשק, 30.8.2007

 

באם נצליח השנה בפעילות הרעיונית, יווצר בתנועה הקיבוצית אוונגרד מוביל של בני נוער שיבעט בממסדים הקיימים וישאף למדינה אחרת, מדינה מתקונת

 

 

בשבוע הבא תיפתח שנת הלימודים ועימה פעילות תנועות הנוער ומשרתי שנת השירות בקיבוצי התנועה. פעמיים בשבוע ובחופשים יפגשו המדריכים עם בני הנעורים וחברת הילדים.

 

בעוד בביה"ס מכינים את התלמידים להצטרף אל עולם המבוגרים בעזרת רכישת המיומנויות בארבע השפות: עברית, אנגלית, מחשב ומתמטיקה, עובדים המדריכים עם אותם התלמידים על שינוי המציאות ותיקון פני החברה במדינה. המון הבנה, חוכמה ותעוזה ידרשו מההורים והמחנכים שיפקידו את ילדיהם-תלמידיהם בידי תנועות הנוער המנסות לשנות את פני העולם ולא לקבלו כפי שהוא. הנושאים שיעלו השנה בפעילות לא יוכלו להתעלם מהפערים הכלכלים, מתרבות השלטון הקלוקלת, מרמת  החינוך הנמוכה ומהשתמטות אמנים ובני טובים יהודים מהצבא.

 

בימים אלו, כשעל  מגרש מסדר סיום קורס קצינים עומדים 40% חובשי כיפות, גם על בני הקיבוצים להיות שם, כחלק מתחושת השליחות הנרכשת ע"י המדריכים.

באם נצליח השנה בפעילות הרעיונית, יווצר בתנועה הקיבוצית אוונגרד מוביל של בני נוער שיבעט בממסדים הקיימים וישאף למדינה אחרת, מדינה מתקונת.

 

לא אנשי קריירה פוליטית הם המדריכים, הש.ש ובוגרי הצבא; לא בעלי שאיפות לשלטון הם; הם מתמסרים לשליחותם, פועלים בדרכים חינוכיות ודמוקרטיות היכולות להוות ציון דרך ודוגמא אישית לעולם המבוגרים.

 

לא כספים נחוצים למדריכים ולא תנאי עבודה, דרושה להם מנהיגות על המתאפיינת ביושר, באמינות, בדוגמא אישית ותו לא. רק מנהיגות שכזאת תדע לייצר רוח גבית למדריכים הפועלים להבנת ולהפנמת ערכי הליבה שהורינו ביקשו לממש בהקימם את הקיבוץ ועבורנו הם לא ישתנו לעולם עוד.

 

אך, אנו מחוייבים למצוא את הדרכים לפרש את ערכי הליבה כאפשריים בדרך לשינוי פני המדינה על ידי הצעירים מדריכי תנועות הנוער בקיבוצים. – שתיהיה לכולנו שנת חינוך טובה.

 


נכתב בתאריך
30/8/2007הרשמה לניוזלטר שלנו