עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הטובים לכפיר - עלינו לשכנע את בנינו להתגייס לחטיבת כפיר, הפועלת ביו"ש. שם תהיה המשמעות הרבה ביותר למטען הערכי וההומני עליו חונכו בנינו
הטובים לכפיר

מאת יואל מרשק, 22.8.2007

עלינו לשכנע את בנינו להתגייס לחטיבת כפיר, הפועלת ביו"ש. שם תהיה המשמעות הרבה ביותר למטען הערכי וההומני עליו חונכו בנינו

 

תופעת הסרבנות אצל החיילים הסדירים בחברון  והחוליגניות שהתגלתה אצל מפקד המחלקה שלקח מונית וירה בפלשתינאים בדהרייה דורשת מאיתנו  שלא לעמוד מנגד.

 

עלינו לפעול כך שתעלה רמת המוסרית ואיכותם האישית של  החיילים הפועלים בשטחים. לשם כך יש להיפגש עם בני יב' ולנסות לשכנעם להתנדב ל"חטיבת כפיר" שבה משרתים שישה גדודי חי"ר המחזיקים את הפעילות השוטפת ביהודה ושומרון. בגדודים אלו ההון אנושי הוא "לא בשמיים" כשממול - בנינו האיכותיים והטובים הולכים בעיקר לסיירות, לשייטת, לטיס וליחידות המובחרות.

 

עלינו להיות עם החיילים הנמצאים בנקודת חיכוך הקשות ביותר היום בצבא, בחברון, בדהריה, במחסומים, במקום שיש משמעות למטען הערכי וההומני עליו חונכו בנינו לעת גיוסם לצה"ל.

עלינו לעודדם להיות עם החיילים מכל מגזרי האוכלוסיה כתף אל כתף באוהל, במסדר, בפעילות המבצעית, להביא את הערכים ההומאניים שלנו לפעילות המבצעית, לתת לזעה הניגרת ממאמץ להתערבב עם כולם. זאת ההזדמנות – זה הזמן, זה מה שנדרש עכשיו כי עם אחד אנחנו!

 

לשם ביצוע שינוי כיוון זה צריכה כל המערכת להתגייס, ההורים, בוגרי הצבא בקיבוצים, מדריכי י"ב ובעיקר פעילי ועדת ביטחון ופעילי אגף המשימות. הם צריכים לשדר בכל מקום כי יש ביטוי מוחשי למילה מעורבות בחברה הישראלית ואיכפתיות.

 

בל נשכח אנו לא תנועה של מחאות ושל הפגנות. אנו תנועה של עשייה התמסרות ויצירת משמעות בחיים באותם תחומים ראויים למדינת ישראל ולאזרחיה בעיר ובכפר.

 


נכתב בתאריך
22/8/2007הרשמה לניוזלטר שלנו