עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מה יש לכם מאהוד? - לעמי איילון ניסיון בטחוני מוכח, הוא רץ עם אבישי ברוורמן, מבכירי הכלכלנים בארץ ובעולם, שיש לו אג'נדה חברתית-כלכלית מגובשת, אז מה יש לכם מאהוד?

?מה יש לכם מאהוד
מאת רונן סנדר, 7.6.2007

לעמי איילון ניסיון בטחוני מוכח, הוא רץ עם אבישי ברוורמן, מבכירי הכלכלנים בארץ ובעולם, שיש לו אג'נדה חברתית-כלכלית מגובשת, אז מה יש לכם מאהוד?בשלוש סיסמאות מנופף ברק לקראת הסיבוב השני לראשות המפלגה
  • רק הוא ינצח את ביבי.
  • ברק הבטחוניסט שהיינו רוצים במלחמה הבאה.
  • ברק נקי מקומבינות פוליטיות.  

אלה שלוש סיסמאות נבובות שאינן שוות אגורה.

ברק כבר עשה כל קומבינה אפשרית, אשר רק אלוהים וקהל האוהדים המוזר שסביבו - תערובת של שרי העבודה, גופים חברתיים משניים, וחמולות ערביות - יודע את סודן.

ספק אם מספר המצביעים מהמגזר הערבי בעבור ברק בבחירות כלליות יעלה על מספרם בפריימריס המגזר הערבי הרי מתעב את ברק. האהדה שלה זכה ברק בקרב המצביעים הערבים מלמדת על הקומבינאטורים שפעלו בשם ברק במגזר הערבי, ועד כמה עקומה שיטת הפריימריס.

דבר אחד בטוח, עוזריו של ביבי רשמו את התוצאות. בבוא הקרב על ראשות הממשלה יישלפו הנתונים הללו, וברק יוצג כחביבם של הערבים החייב להם את זכייתו בפריימריס, בשעה שהם ממתנים לפריעת החשבון. מעניין כמה מצביעים יהודים יבואו לברק כשסטיגמת חביב הערבים מרחפת מעל ראשו. סיוען של החמולות הערביות בפריימריס, בוודאי לא יסייע לו לנצח את ביבי.

בכלל, לכל המבוהלים מפני בחירתו של ביבי, כדאי שיחשבו אם היו רוצים לקבל במקומו ביבי בריבוע ששמו ברק. ברק יותר ליכודניק מביבי. בכהונתו הקודמת, כשהוכיח לנו בטיפשותו שערפת לא פרטנר, הוא ריסק את כוחות השלום הישראליים, ריסק את מנגנוני הביטחון הפלסטינים והעלה את החמס לשלטון.  ברק, יותר מביבי, שייך לכת הניאו ליבראלית שאלוהיה הוא "כוחות השוק" ונראה שברק נהנה הנאה מרובה מעבודת מזבח עשיית הכסף.

 

***

כמי שמילדות שטפו את מוחו בדברי הבל על חוכמתו הרבה, ברק מעריך שכולנו טיפשים וזיכרוננו קצר. למרות שטיפת המוח של מר ביטחון כדאי להזכיר שעמי איילון (למי שאולי שכח) גם הוא בין טיפוחי התנועה הקיבוצית, גם הוא היה ביחידה מובחרת, קצין מצטיין, מפקד חייל הים ואלוף בצה"ל. איילון לא היה רמטכ"ל,  אבל היה רמטכ"ל שרות הביטחון הכללי, שאותו שיקם בהצלחה אחרי טראומת רצח רבין. ברק לא יכול ללמד את עמי איילון מה זה ביטחון ואם כראש ממשלה היה מקשיב לכמה עצות של איילון כראש השב"כ, מצבנו היה הרבה יותר טוב.

איילון לא צריך כיסוי חברתי. לא מגופים שוליים שבהם מתכסה ברק ולא מעמיר פרץ. איילון רץ בשותפות עם אבישי ברוורמן, וזה לא לשם הסוואה ומליצות טרום בחירות, אלא אג'נדה חברתית מקצועית מגובשת של אחד מבכירי הכלכלנים בארץ ובעולם.

הטוב שביכולתנו לעשות למען עצמנו ועתיד ילדינו, הוא לתת לאיילון וברוורמן, שני האישים שהחליטו ללכת כצמד את הקרדיט שמגיע להם. אם יצליחו איילון וברוורמן לנווט לעמדות הכוח בשלטון הישראלי, וברוורמן יצליח להשליט בינה כלכלית על נערי האוצר, ולנווט את המשק של כולנו חזרה אל ערוץ השפיות כי אז נדע שההצבעה לאיילון נשאה פרי. יוכל איילון כראש ממשלה למסור לברק את משאת נפשו, "תיק הביטחון" ונראה אז אם הוא יואיל ליוותר על מנעמי עשיית הכסף לטובת שירות הציבור.

 

 

מאמרים של רונן סנדר


נכתב בתאריך
7/6/2007הרשמה לניוזלטר שלנו