עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

העורף הזנוח - מדוע לא שמענו על החלטה להעברת תקציב להכנת העורף כפי ששמענו על העברת תקציבים להכנת הצבא? מי אחראי היום למחדל של מחר?

העורף הזנוח
מאת ד"ר רחל כהן-פרידהיים, 23.4.2007

 

 

מדוע לא שמענו על החלטה להעברת תקציב להכנת העורף כפי ששמענו על העברת תקציבים להכנת הצבא?

מי אחראי היום למחדל של מחר?  

ואם תהיה מלחמה בקיץ -

האם מישהו חשב להכין את העורף לקראתה?

כולם מדברים בהערכה ובשמחה על כך שהצבא נערך כראוי. גדודי המילואים מתאמנים, התקציב הועבר, המחסנים מתמלאים ומבחינת הצבא, העניינים מתקדמים כראוי.

 

אך האם מישהו נתן את דעתו לאופי הלחימה שתהיה, אם חס וחלילה תפתח הרעה מהצפון? הלא כלל לא ברור שיהיה מקום להפעלת צבא המילואים במלחמה הזאת. מה שברור לכל מי שעיניים בראשו הוא, שאת עיקר הפגיעה יספוג העורף. האם מישהו נותן את דעתו על כך? האם הועבר תקציב ונקנה ציוד לפינוי מאות אלפים? ראינו כבר שהציבור יודע מה צריך לעשות כשיש התקפה. הציבור רק צריך שהנבחרים יידעו להתארגן כדי לקלוט אותו במקומות בטוחים. לכך יש להתכונן מראש ולשם כך יש להעביר תקציבים.

 

אחד האבסורדים של מלחמת לבנון הייתה הדאגה לשלום החיילים בניגוד לשוויון הנפש לגורל האזרחים. הרי החיילים תפקידם להגן על האזרחים גם במחיר חייהם. לא יתכן שנדאג יותר לציודם ולרווחתם של החיילים מאשר לזה של האזרחים. האזרחים הופקרו, עשרות מהם נהרגו במלחמה ואנחנו מתייחסים לכך כאל הכרח המציאות ולא כן הוא. במלחמה סביר שיהרגו חיילים. לא סביר שסבתא ונכד יהרגו במלחמה בעודם מסבים לשולחן השבת.

 

בשמם של אזרחי ישראל אני שואלת: מדוע לא שמענו על החלטה להעברת תקציב להכנת העורף כפי ששמענו על העברת תקציבים להכנת הצבא? מי אחראי היום למחדל של מחר? 

 

רחובות, לשעבר בית העמק.

 


נכתב בתאריך
23/4/2007הרשמה לניוזלטר שלנו