עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

מזמן החלפנו את תקרת הזכוכית בתקרת פל-קל, אז מה צריך את היחידה לקידום האישה העומדת בראשה? (ז. שור)
שמאלית קטנה
עזרא דלומי , 21.12.2006
מדור סאטירי - לקחת ברוח ספורטיבית
ראשי   > שמאלית קטנה
 
לכתבה בנושא

מזמן החלפנו את תקרת הזכוכית

בתקרת פל-קל, אז מה צריך את

היחידה לקידום מעמד האישה העומדת בראשה?

                                                                            (ז. שור)


 

לא ידעתי שיש עוד גברי שנמצא כל הזמן באוויר

(המלאך גבריאל)

 
לכתבה בנושא

פרסום ראשון: נוסח החלטת בתנועה על המאבק לצמצום הפערים

מזכירות התנועה מבקשת מהקיבוצים להשתדל להימנע ככל האפשר מיצירת פערים גדולים מדי ביניהם ובתוכם ומצפה שהקיבוצים יעשו ככל יכולתם על מנת שהשכר הנמוך ביותר יהיה גבוה ממה שמקבלים עובדי אבטחה אתיופים וקופאיות רוסיות. קיבוץ שלא ייענה לבקשה עלול להמחק מרשימת הזכאים לקבל מחנה עבודה של כיתות ט' בחופש הגדול

(ז. שור, ג. ברגיל)

 

לסרט על העשירון העליון

העשירון העליון בקיבוצים הקים עמותה שתגייס מזון לחברים נצרכים, בפסח הקרוב

היזמים: השנה אין מצב שחבר קיבוץ עני לא ישבע מצה ומרור
אגף המשימות בשטח

בלעדי: אגף המשימות פקד פלסטינים מכפר סאלם לחברות במחוז הקיבוצים במפלגת העבודה

מתנחלים: מזמן ידוע שאגף המשימות לא עוזר לפלסטינים לשם שמיים; י. מרשק: נאמר לי בבית שהגדלת מחוז הקיבוצים היא משימה לאומית
שיר שינוי

נד אילן,

צמרתו ליטף הרוח ונשק עליו

נדי-לן,

שורשיו כיסח השופל וגדע גזעיו

נדל"ן,

אדמתו תשתית לקניון, הון לבעליו
מפקד אוכלוסין

צ'יק סו, צ'אק מין וצ'יק מין, מפלסים


משתתפים: העובדים התאילנדים צ'יק סו מין (25); צ'אק מין סו (26);

צ'יק צ'אק מין (23); החתול פוסי (שוהה זמני עד ארוחת ערב);

הכלבלב דידי (ה"בימקום" של פוסי) 

 

פאתי הקיבוץ: בטונדות עם גג אזבסט שנשארו מזמן שהיו כאן מחלקות נח"ל, לפני שלושים שנה. הבטונדה הקיצונית ביותר משמשת חדר מגורים לצ'יק, לצ'אק ולצ'יק צ'אק. בקרוב, עם פינוי מאחז מיגרון, יוחלפו הבטונדות בקרוואנים. חבלי כביסה מתוחים ביניהם, כשעל העמודים המחברים את החבלים שעונים אופניים עימם נוסעים צ'יק, צ'אק וצ'יק צ'אק לשדרות כדי לאכול חריימה, קוסוקוס ומופלטה. עשן ארוחת הערב של אתמול עדיין מתאבך מגחלי המדורה, כשריח הצלייה (החתול של משפחת שוסטר נעלם) מעטר את חלל האוויר וממלא את הנחיריים כשהוא נישא על גלי רוח ערבית קלה.

תחביבים: צ'יק – לאכול אורז, לעשות כביסה, ללבוש כובע צמר; צ'אק – לאכול אורז, לצלצל למשפחה; צ'יק צ'אק – אורז מאודה, רכיבה על אופניים לעבודה.

היכן הכירו: במשרדי "החולצה הכחולה" (חברה קבלנית לייבוא עובדים זרים).

אהבה:  דוגלים בעבודה עצמית (צ'יק קרא את א.ד גורדון בתרגום לתאית והסביר לכולם איך כל אחד יכול).

קסאמים: מתחבאים בתוך התירס. כבר מבינים מה זה שחר אדום.

הפרטות ושכר דיפרנציאלי: מאז הפרטת החשמל מכבסים ביד. בשעות הפנויות מלווים קשישים למועדון.

טוב לי בקיבוץ: צ'יק – 7 (קשה מאז הפלת מלך תאילנד); צ'אק – 6 (מנהל הענף השכיר קיצר את ההפסקות); צ'יק צ'אק – 8 (מאז הקסאמים נעלמו חזירי הבר).ראו הזמנה לכנס

היה וראה

ארוחת הצהריים ביום העיון על הקיבוץ המודרני (משרד עו"ד לירז, יוכפז, בן אור, מי-פז, בשיתוף קסלמן, קסלמן וקימלמן ומשרד כהן, לבנון, חרמון) היתה מצוינת. סוף סוף למדתי שתעדוף זה לתת עדיפות. כתבנו היה וראה

מאת ע. דל-עמי

 

שמתי צ'ק על סך 390 ₪ ונכנסתי לאולם ההרצאות של המלון. אולם יפה. לצערי לא מצאתי עוד שותף מהקיבוץ שלי בשביל להוזיל עלויות (שניים במחיר אחד וחצי). מצד שני בקיבוץ המתחדש הסבירו לנו שמה שעולה בזול לא שווה כלום, אז התנחמתי בכך שהכנס הזה עולה נורא ביוקר וזה בכלל לא באולמות המעפנים של אפעל, או ליאונרדו, כך שרוב הסיכויים שיהיה מצוין.

 

ולוולה, שפתח את הכנס, אמר שהוא שונא את המונח "רכבת השינויים טסה" ושהוא בעד שתיסע לפי החוק בקצב שלה כדי שלא תפורר את הקיבוצים בקדנציה שלו. הוא בירך את המארגנים ואמר שהעובדה שמשרדים חיצוניים גדולים מעסיקים אצלם עורכי דין קיבוצניקים כמו צפריר בן אור, איננה נובעת רק משיקולים כספיים, אלא מוכיחה עד כמה הצליח הקיבוץ להפוך לעסק אטרקטיבי עבור מגזרי השמאות, המיסוי, ראיית החשבון והפרקליטים. "רק עסק שיש לו מה למכור, יש לו גם מה לשלם ליועצים", אמר ולוולה, "ואני לא מתכוון לקיבוץ שמוכר את האימא שלו", המשיך לקול צחוקם של המשתתפים. 

 

צפריר בן אור דיבר על תרחישי העתיד בעידן המודרני במצבי אי ודאות, נוכח הכרעות גורליות שהקיבוץ צריך לקבל על עתידו, בעיקר בהקשר של תיעדוף שידרוג תשתיות קיימות כדי להתאימן לתקופת ההיי-טק.

 

מר חן מלמד דיבר על היזם הקיבוצי בעידן המתחדש מול שמאים המפעילים תהליכים סינרגטיים במצבים שבהם לחברים אין פנסיה מובטחת. הוא ציין שכחבר לוחמי הגטאות לשעבר, הוא ביקר כמה פעמים בחצר כינרת ולכן הוא ממליץ לאמץ אידיאולוגיה אקטוארית שהיא יותר אקטואלית מהאידיאולוגיה של ערכים נומינליים.

 

יצוין ששני יועצים ששכרם משולם לפי דקה, נתבקשו לקצר את הרצאותיהם משום שמספר הנוכחים לא הגיע לנקודת האיזון בין ההכנסות להוצאות של יום העיון. מארגני הכנס הודו לבסוף שהם קצת חדשים בתחום ולכן לא ידעו שהנוכוחת של הקיבוצניקים בין הארוחות היא דלילה ושרובם חוזרים למליאה לקראת ארוחת הצהריים.

 

נ.ב. בכנס הוענק לכל משתתף תיק, עט ודפי טיוטה. 


ראה מודעה הזמנה לכנס מאת "איתן לירז ושות"...


לקוראינו:

מוקי צור יצא לחו"ל לצורך

גיוס כספים לקמפיין הנשיאות

מקומונות בארה"ב ומקהילות

סוציאליסטיות ששמן אסור

לפרסום (כדי ששימון לא יגיע גם).

לפיכך, המדור "נשיא בנעלי עבודה"

יוצא להפסקה של שבוע ויחזור

בפורמט צבעוני, על נייר כרומו,

עם תמונות אמצע של חלוצות

במכנסיים קצרים

 


נכתב בתאריך
22/12/2006הרשמה לניוזלטר שלנו