עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

כי מיבנה תצא אנגלית - אדריאן ואהרון אסולין, חברי יבנה, הקימו אתר אינטרנט להוראת אנגלית שעומד להיות להיט

כי מיבנה תצא אנגלית
מאת עזרא דלומי, 27.12.2005
לאתר - www.abckid.co.il

 

אדריאן ואהרון אסולין,

חברי יבנה,

הקימו אתר אינטרנט

להוראת אנגלית

שעומד להיות להיט


לפני מספר שבועות עלה לאוויר אתר האינטרנט www.abckid.co.il ללימוד אנגלית לילדים מכיתות ג' עד ט'.  האתר, פרי יוזמתם של אדריאן ואהרון אסולין, חברי קבוצת יבנה, זוכה לפופולאריות רבה וכבר זכה לסיקור מפרגן במדורי העסקים של העיתונים היומיים.

אדריאן, חניכת בני עקיבא באירלנד ואהרון, שעלה מצרפת, נפגשו באולפן ביבנה לפני 22 שנה, נישאו והקימו משפחה בקיבוץ. אדריאן מלמדת אנגלית בבית ספר יסודי ואהרון הוא מורה למדעי המחשב בתיכון.   

השידוך בין מדעי המחשב להוראת האנגלית הניב כבר אתר אינטרנט אחד שהקימו השנים, לפני כשלוש שנים, אבל זה היה בעיקר לצורך קישורים לאתרים אחרים. מאז הם גילו את הצורך באתר משלהם להוראת האנגלית, התואם את תכניות הלימוד של משרד החינוך ומתעדכן יחד איתן.

הפרויקט הוא בעיקרו משפחתי ונעשה מחוץ לשעות העבודה, כשהילדים משתתפים בשירה, קריינות ובדיקת החומר החדש. למלאכה התגייס צוות הגרפיקה של יבנה שעסק בעיצוב ואנשי הכלכלה שהכינו את התכנית העסקית. כיום יש להם כמה מאות מינויים המשלמים דמי מנוי של 12 ₪ לחודש, עדיין במחיר מבצע.

ההתקבלות האוהדת של האתר הביאה אליו גם לקוחות ערביים וכעת עובדים ביבנה על הגרסה הערבית של הוראת האנגלית שתרחיב מאוד את שוק הלקוחות. אהרון אומר שמה שחשוב לו ולאדריאן ("שמלאה ברעיונות") זה שיהיו מקסימום מנויים ("מצפים לעשרות אלפים") לאתר ולכן הם מעוניינים במחיר מנוי סביר ומקווים שאנשי המשק לא יפחידו לקוחות פוטנציאלים עם מחיר גבוה מדי. חוץ מהדאגה הזאת יש לו הרבה מילים טובות על התמיכה שהם מקבלים מהקיבוץ והוא מאמין שהיוזמה המשפחתית הזו תהפוך לענף שיספק עבודה להרבה חברים.

בינתיים ימשיכו אדריאן ואהרון לפתח את האתר, הבנות (הגדולה בצבא) יקריינו וידגימו את החומר החדש וזרם הלקוחות רק ילך ויגדל. אם תכנסו לאתר, תראו שיש סיבה.

בקצב ההתפתחות הזה סביר שמשפחת אסולין תתקשה להמשיך להחזיק את האתר כענף צדדי ליד ההוראה בבית הספר והוא עשוי להשתלט על סדר יומה.

אהרון אסולין מבקש להעביר מסר לאנשים שיש להם ג'וקים ויוזמות בראש: לכו עם הרעיונות שלכם קדימה ולעולם אל תתייאשו.נכתב בתאריך
27/12/2005הרשמה לניוזלטר שלנו