עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הקיבוצים בעיני "הארץ" - סידרה של שלושה מאמרים
הקיבוצים בעיני "הארץ" - סידרה של שלושה מאמרים
עיתון "הארץ" מצא לנכון לסקור את הקיבוצים, ולהציגם בעמודי השער. שלושה כתבים מביאים שלוש זוויות שונות ומעניינות מאותה מורכבות הנקרא "קיבוץ". ככה "הארץ" רואה אותנו בסתיו 2004. www.haaretz.co.il
מספר החברים עלה - בקיבוצים לא בטוחים שהסיבה היא הפרטה
מאת אלי אשכנזי, 8.11.04
בתנועה הקיבוצית מאמינים, כי רעיון הקיבוץ והרצון להיקלט בו עדיין חי ונושם. בתנועה יודעים לספר על קליטת חברים חדשים גם בקיבוצים שרחוקים מהמרכז - בקיבוץ כרם שלום, למשל, ששוכן בלב משולש הגבולות ישראל, מצרים, והרשות הפלשתינית.
למאמר
חברי הקיבוצים לומדים לחיות עם פיטורים
מאת יובל אזולאי, 9.11.04
"בשעה 5:00 בבוקר הגיעו רכז המשק (השכיר), המזכיר, ורתך שאף הוא שכיר למחסני ענף המים. הם שברו את המנעולים, שמו במקומם אחרים, וריתכו חלק מהדלתות. כעבור חצי שעה נותקו הטלפונים הסלולריים של עובדי הענף, המשמשים אותם גם לעבודות ולתפקידים אחרים.
למאמר
במעגן מיכאל מרוויחים מיליונים ולא מאמינים בהפרטה
מאת דוד רטנר, 11.11.04
מפעל "פלסאון" בקיבוץ מעגן מיכאל הוא העוגן הכלכלי הראשי של הקיבוץ. שוויו של המפעל - חברה ציבורית שהונפקה בבורסה כבר ב-133 - 1997 מיליון דולר, והוא מייצא 90% ממוצרי הפלסטיק שהוא מייצר. אבל עד כמה שהמפעל מוצלח, שני דברים לא ישתנו בעבור המנהל אילן טסלר: אם לא יתאם קבלת מכונית מול סדרן הרכב, הוא יצטרך להגיע לעבודה באופניים; והמשכורת שלו, מאז ומתמיד, זהה לזו שמקבלת המזכירה שלו ולזו של בוריס גל, שמבריג חלקי צנרת בקו הייצור.
למאמר
נכתב בתאריך
8/9/2011הרשמה לניוזלטר שלנו