עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

החיים הקלים של הדמגוג | תגובה לכתבה של יונתן אלטר "שוטי הנבואה"
החיים הקלים של הדמגוג
25.10.2004
www@tkz.co.il
רונן סנדר
באחד מהמאמרים כתבתי על "הכת הדיפרנציאלית" - " הרי גם בדת השכר הדיפרנציאלי, כמטיף של איזו כת דתית הזויה שלא מאפשר לעובדות ורציונל החיים לבלבל אותו".

לא עברו ימים רבים ויונתן אלתר קפץ למרכז הזירה בדברי שבח והלל על מפעל החיים הדיפרנציאלי שהוא מקדם באדיקות רבה. [שוטי הנבואה, עיתון הקיבוץ].

אלתר כמובן לא נותן לעובדות לבלבל אותו, אולי כיוון שהוא קצת מבולבל בעצמו כשהוא מתאר את ההישגים הגדולים של השכר הדיפרנציאלי לקיבוצים בהתבסס על חבריו – מנהלים בקיבוצים דיפרנציאלים אחרים. את המחקרים המתפרסמים אחת לכמה חודשים ע"י חוקרי המכון לחקר הקיבוץ שמראים את ההיפוך לטענותיו אלתר כנראה לא רוצה לקרוא ולהבין. מה זה חשוב שהמלך עירום, תמשיך לטעון שהוא לבוש בבגדיו החדשים תרד על מי שאמר אחרת, אברהם שרון הוא סתם עוד חבר קיבוץ פשוט שרואה את התהום וחרד, הוא הרי לא איש מקצוע וקשה לו לבסס מקצועית את תחושות הבטן המוצדקות שלו.

היכן כתבה וועדת הכלכלה של התנועה שמודל רשת הביטחון היטיב עם הקיבוצים ושיפר את מצב החברים (אלתר אתה מוזמן לשלוח לי את המסמך)? חסידי רשת הביטחון מחפשים כבר שנים בנרות הוכחה שרשת הביטחון עובדת אבל לא הצליחו ליצר עד היום אפילו סקר קלוש אחד שיוכיח את טענתם. ברבים מקיבוצי רשת הביטחון החברים הוותיקים תלויים גם תלויים במיסים הפרוגרסיביים של החברים החזקים, זאת כיוון שלא דאגו להם לפנסיות אישיות מבעוד מועד.

לא אברהם שרון מטעה את הקוראים ואין לו מה להתנצל בפני אף אחד. קיבוצי רשת הביטחון לא יחזיקו כקיבוצים לאורך זמן ויהפכו לישובים קהילתיים לכול דבר. זאת הייתה כוונתם הסמויה של רוב מובילי השינויים מהתחלה.

במספר מכתבים שקיבלתי התלוננו הקוראים שדברי הם דמגוגיה - חברה, שני דברים:

· אני מוכן להתמודד עם כל טענה על דמגוגיה בתנאי שתביאו לי את הפסקה הספציפית לה אתם מתכוונים. במידה שלא תביאו דוגמא להתייחסות אתם חוטאים בדמגוגיה בעצמכם.

· למי שלא מצליח להבחין מה היא דמגוגיה ורוצה דוגמא טובה, מוזמן לקרוא את מאמרו של יונתן אלתר בעיתון הקיבוץ. אם אלתר הצליח לפרש את כתבתו של עזרא דלומי על נתן טל ככתבה אוהדת כנראה שלא כדאי לצפות ממנו להרבה.
אין האתר אחראי לכתבות ולתגובות הקוראים

מסמכים חדשים במדור דעת אורחים

נכתב בתאריך
25/10/2004הרשמה לניוזלטר שלנו