עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הושלמו ההכנות לכנס השנתי של "הזרם השיתופי" בתנועה הקיבוצית
הושלמו ההכנות לכנס השנתי של "הזרם השיתופי" בתנועה הקיבוצית


שי אלט - דובר הזרם

טלפון: 03-5301382
פקס: 03-5301387
דוא"ל: shituftk@takam.co.il
הכנס השנתי ה-5 של הזרם השיתופי יערך בקיבוץ יבנה ביום רביעי הקרוב.
ביום רביע הקרוב (5/5), יתכנסו בקיבוץ יבנה כ- 300, חברים ונציגים של הקיבוצים בארץ ליום דיונים והחלטות של "הזרם והמעגל השיתופי". כיום ישנם "במעגל השיתופי" כ- 110 קיבוצים (המתנהלים ברוח השיתופית) ועוד כ-28 קיבוצים המשתייכים "לזרם השיתופי" (קיבוצים אשר החליטו באסיפותיהם להתנהל בדרך השיתופית). זוהי כאמור השנה החמישית בו נערך הכנס, כשהשנה הוא יערך בסימן צמיחה ודמוגרפיה בקיבוץ השיתופי, החינוך לקיבוץ וכמו כן, יחסי הקיבוץ השיתופי והתנועה הקיבוצית. הכנס השנתי, משמש גם כפלטפורמה לאישור מחדש של- מוסדות הזרם השיתופי, תוכניות העבודה השנתיות ותקציבו.

בכנס השנה תוצג בהרחבה, גם פעילותו של "מעוף לקיבוץ"- תאגיד הייעוץ של הזרם השיתופי, שכבר הספיק לצבור מוניטין רב בתחום הייעוץ וההדרכה באוריינטציה שיתופית.

כ- 300 המשתתפים, שרובם פעילי חברה ומשק בקיבוצם, ישמעו בתחילה את סקירתו של רכז הזרם השיתופי, אמרי רון- על פעולותיו השונות והמגוונות של הזרם בשנה האחרונה וכן דיווחים על פעילויות הצוותים המקצועיים בנושאים קרדינאלים, כגון- סיווג הקיבוץ, מיסוי, קרקעות וכדומה. בהמשך ירצה ד"ר אודי מנור, שהוא ד"ר להיסטוריה וחבר בקיבוץ העירוני- "תמוז", היושב בבית-שמש. ד"ר מנור הוא פעיל חברתי וותיק, המשתתף תדירות בכתיבה בכתבי עת חברתיים, והוא ירצה על המאבק לשיווין וסולידאריות חברתית, בישראל ובקיבוץ בשנות האלפיים. לאחר מכן יסביר, מזכיר התק"ם בעבר ומרכז המשק של קיבוץ יוטבתה מר דובי הלמן, את המודל הייחודי שהתפתח בקיבוצו, לקליטת חברים. קליטה המקדמת את התפתחותו הדמוגרפית של הקיבוץ, מתוך מחשבה שמודל זה יאומץ במרבית מקיבוצי הזרם השיתופי.

סוף היום, יעמוד בסימן של התעוררות ושאיפה של הקיבוצים ברוח השיתופית, להבטחה לייצוג הולם במוסדות התנועה הקיבוצית. הדיון על היחסים עם התנועה, יתקיים מתוך המחשבה והתקווה- לשיתוף פעולה ויחסי עבודה תקינים. יחד עם זאת תעשה פנייה לקיבוצי "הזרם", לעזור בתקצוב "מעוף לקיבוץ": יוגש נייר המציג את הגרעון במקורות לפעילות, בסך של 590,000 ש"ח. הגירעון נובע מהיעדר מימון לקורס לניהול, להסברה ודוברות, לליווי קיבוצים, ושונות. מוצע, שקיבוצי הזרם יתנו סיוע כספי לפעילויות, שתעשנה על ידי "מעוף". הקיבוצים יתבקשו לסייע לפי יכולתם, בסכומים שבין 5,000 ל-40,000 ש"ח. כשיודגש, שלסיוע המתבקש אין כל קשר לתשלום מיסי תנועה. רכז הזרם השיתופי, אמרי רון:" אנו מצפים שגם השנה יהיה כנס פורה ואפקטיבי,שיחזק את הקשר בין הקיבוצים ויגביר את ממימדי ההשפעה השיתופית, בתנועה כולה. אנו בהחלט מצפים להשתתפות אקטיבית של החברים".

נכתב בתאריך
3/5/2004הרשמה לניוזלטר שלנו