עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

קורס מנהלים של הזרם השיתופי
קורס מנהלים של הזרם השיתופי
הזרם השיתופי:
טלפון: 03-5301382
פקס: 03-5301387
דוא"ל: shituftk@inter.net.il
בחסות המחלקה לישראל ובניהול המכון ליעוץ ארגוני ומעוף לקיבוץ
בשעה טובה הסתיים המחזור השני של קורס מנהלי קהילה של הזרם השיתופי.
הקורס הינו ביזמת הזרם השיתופי בחסותה של המחלקה לארץ ישראל בסוכנות היהודית אשר גם היתה שותפה לקורס בכל שלביו. הפיקו את הקורס המכון ליעוץ ארגוני ומעוף לקיבוץ בניהולה האקדמי של ד"ר שרה אדום.

הקורס כלל 22 משתתפים מקיבוצים שונים: מנהלי קהילה , מזכירים, רכזי חברה ומש"א ועתודה ניהולית. משך הקורס היה 15 מפגשים שבועיים בימי שלישי בין השעות 15:00 – 8:30.
הקורס עסק בהיבטים שונים של חיי הקהילה והכלכלה בקיבוץ: דילמות מהותיות בניהול הקיבוץ, כלים לתכנון אסטרטגיה חברתית ועסקית, ניהול מערך השירותים המשותפים בקיבוץ, היבטים משפטיים של ניהול קיבוץ, פתרון קונפליקטים, בינוי
קהילתי, הביטחון הסוציאלי של החבר ועוד.

בסיום ציינו המשתתפים במיוחד את הערך המוסף של הקורס, שהיה המפגש עם חברים מקיבוצים שונים ומגוונים. במסגרת המפגשים הוקדש זמן לא מבוטל לסדנאות בקבוצות, אשר איפשרו לחברים להיות מזינים ומוזנים בדילמות הרבות המתעוררות בחיינו השיתופיים וללמוד זה מזה.

מפגש הסיום היה באוירה טובה ונעימה. המשתתפים הביעו שביעות רצון מהקורס וציינו שהם לוקחים אתם הביתה כלים ורעיונות שיסייעו להם בדרכם הניהולית בקיבוץ. למשתתפי הקורס חולקו תעודות מטעם הפקולטה לחקלאות במחלקה ללימודי חוץ של אוניברסיטת ירושלים.

דברי סיום נאמרו ע"י ד"ר שרה אדום המנהלת האקדמית של הקורס, אמרי רון רכז הזרם השיתופי, דגי חבויניק רכז המעגל השיתופי וסמדר שביט מנהלת המכון ליעוץ
ארגוני. כולם הביעו תקוה שהמחזור השני, אשר כמו קודמו הסתיים בהצלחה, יהפוך
את הקורס למסורת ושנזכה לקיים את הקורס השלישי בחורף הבעל"ט.
הקורס הבא אמור, אכן, להיפתח בנובמבר 2003 וכמובן שחברים מכל הקיבוצים
מוזמנים ליטול בו חלק.
נכתב בתאריך
15/6/2003הרשמה לניוזלטר שלנו