עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

קטנות קיבוציות

קטנות קיבוציות

מאת אברהם שרון, 9/2/2015

 

מחמיאה היא העובדה, כי מכל החלופות שפתוחות בפניהם, זו שהכי קורצת להם היא החלופה הקיבוצית

 

זהבה

כבר מאוחר לקרוא לזהבה גלאון להניח בצד את היעדר האגו שלה ולחבור אל המחנה הציוני בראשותם המפוצלת של יצחק הרצוג ושל ציפי לבני. יש לה נימוקים מצוינים, על פניהם משכנעים, מדוע על מרצ לתמוך מבחוץ. הכול יפה, הכול טוב, אבל אם מפלגת העבודה לא תצא מהבחירות כמפלגה הגדולה, באופן שהטלת התפקיד על הרכבת הממשלה הבאה יוטל, באופן טבעי ומתבקש, על העומד בראשה, לא ייוותר לה, לזהבה, גאה וצודקת כתמיד, אלא להתייסר בחרטה מאוחרת על התעקשותה, בעוד הלשון מלקקת את פצעי ההפסד. גם אם לצורך החיבור מרצ אנינת הטעם נדרשה לבלוע צפרדע - בליעתה לפני הבחירות ודאי עדיפה על אכילת כובע אחריהן. הלוואי שאתבדה.

 

הצנוע הידוע

לצנוע הידוע יש חיוך דק, קבוע. הוא חביב, הוא שרמנטי. הוא הוכיח כושר ביצוע. אין להקל בו ראש, הוא אינו צעצוע. הוא מקים מפלגה, מגייס מועמדים לרשימה, מקושש קולות. מהביצית שטרם הופרתה ומהביצה שטרם נולדה הוא, שמינה עצמו זה מכבר לשר אוצר, כבר מקשקש חביתה מקושקשת (הצהרה מטופשת: "בלי מנהל מקרקעי ישראל לא ניכנס לממשלה"), כאילו הוא יודע מי ירכיב אותה ואם יוזמן בכלל להצטרף אליה. בעודו פותח את מניפת נוצות הטווס ופוצח במחול המחוזרים, דבר לא יניא אותו מסירובו לשמוע על איחוד עם כל מפלגה שהיא. על אף צפי לכ-25 מנדטים ברשימה משותפת עם "יש עתיד", הוא לא מוכן לשמוע על איחוד. אולי משום שגם אילו היה רוצה להניח את האגו שלו בצד, הוא היה נוכח, כצפוי, שיש אגואים שאין להם מקום בצד אלא רק במרכז, היכן שהוא ניצב.

 

מועמדים מצוינים

יש מועמדים מצוינים לקליטה. אחד, אחת. זוגות ומשפחות צעירים, אנשים משכילים עם מקצועות מצוינים, עם עבודות מכניסות. בעלי תארים מתקדמים וניסיון מקצועי מרשים. כשהם מציגים עצמם, בתמצית, כדי להתוודע אל מי שאמורים להצביע על קבלתם לחברות, אפשר להיווכח כי כאן הם מוצאים את מה שהם מחפשים- איכות חיים. מחמיאה היא העובדה, כי מכל החלופות שפתוחות בפניהם זו שהכי קורצת להם היא החלופה הקיבוצית, זו שבה, הם מקווים, גם אם לא ייצאו לחלוטין ממרוץ העכברים שבו הם נתונים, לכל הפחות, לכל המעט, הם יאטו אותו. ועבור חלקם, בראשונה בחייהם, תיפתח ההזדמנות לעשות את מה שיעשיר את חייהם – לתרום לקהילה, איש בתחומו, אישה בתחומה. ברוכים הבאים אל "השיר לא תם".

 

אם יבוא שוטר

אם יבוא שוטר, הזהירה אותנו (בילדותנו) האישה שמנוחתה הופרעה. הוא יעשה לכם נו, נו נו. נו, איימה. נו, אז הוא יבוא. נו, אז הוא יעשה. פתאום היה נדמה לנו, בעיני רוחנו, כי הוא בא לגעור ולהזהיר. אבל לא בא שום שוטר והוא לא עשה שום נו, נו, נו. אבל אילו בא והיה מזהיר אותנו לא להקים רעש היינו אומרים לו הרעש קם בלעדינו. נה, נה, נה.

 

שורה תחתונה

האם יש ביקורת בונה? שאלה פתוחה כמו פצע.

 

מתוך הזמן הירוק

 

 

 

נכתב בתאריך
9/2/2015הרשמה לניוזלטר שלנו