עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

קטנות קיבוציות

קטנות קיבוציות

מאת אברהם שרון, 12/1/2015

    

בתקופה שבה משתלחות בקיבוצים לשונות ארסיות ונורים בהם חצים משוחים רוע ורעל - גם בכנסת ישראל - חשוב שיימצא בה נציג שיידע להשיב רשעים כרשעותם

 

מצעד החיים המושחתים

רבים מאתנו נוטים לחפש ולמצוא את הנקודה הקיבוצית בכל דבר ועניין. סרקתי את תמונות מחזור דצמבר 2014 של המושחתים. אחד לאחת עברתי על פניהם, שמותיהם, עיסוקם, שחיתותם (לכאורה) ונמלאתי עצב. כך, נכון לעכשיו, נכון לאכזב, נראית תמונה של ישראל, ביתנו, ערב תחילתה של שנת 2015.

 

ברושי

איתן ברושי הוא מועמד ראוי ומתאים להימנות עם חברי הכנסת הבאה. אם (וכאשר?) ייבחר, אין לי ספק, כי הוא יביא לידי ביטוי את יכולותיו המוכחות, את הניסיון הציבורי הרב שצבר, את קשריו הענפים, את היכרותו היסודית את מוסדות השלטון ומנגנוניו. קלישאתי ככל שזה יישמע וייקרא, הוא האיש הנכון במקום שבו אפשר להשפיע ולשנות. לנוכחותו עשויה להיות השפעה גדולה וחשובה על עתידה של התנועה הקיבוצית, אשר נכון להיום, השאלה המרכזית שעשויה להישאל על אודותיה אינה האם יש לה זכות קיום, אלא האם יש לה יכולת להתקיים. הוא מודע, ודאי יותר ממני, לביקורת המובנת, הלגיטימית, שמותחים עליו מי שרואים בפרישתו מתפקידו הנוכחי כמזכ"ל התנועה הקיבוצית טעם לפגם, אולי אף משהו שניסוחו פחות מעודן, אבל חלון ההזדמנויות שנפתח בפניו להתקדם נפתח מוקדם מהצפוי. אין סיבה למנוע ממנו את ניצולו. שעת הכושר הזו תחלוף. בתקופה שבה משתלחות בקיבוצים לשונות ארסיות ונורים בהם חצים משוחים רוע ורעל - גם בכנסת ישראל - חשוב שיימצא בה נציג שיידע להשיב רשעים כרשעותם וכסילים כאיוולתם.

 

מילה טובה לפרקליטות

בעולם תקין מתוקן, הימנעות מהגשת כתב אישום בגלל היעדר סיכוי סביר להרשעה, אינה סיבה מוצדקת ומספיקה לעשות זאת. בעולם תקין מתוקן, נכון וראוי להגיש כתב אישום אם הראיות מצדיקות את הגשתו. קשה ואולי בלתי אפשרי לאמוד סיכוי - לכאן או לכאן, לכן המבחן הנכון לבחינת ההצדקה של הגשת כתב אישום לא צריך להיות הסיכוי להרשעה, אלא קיום תנאי סף נדרשים ומספיקים להגשתו. אם המורשע בטוח בחפותו - אדרבא ייאבק עליה ויוכיח כי הוא, אכן, חף. הוכחת חפותו במשפט תעניק משנה תוקף לכך. חשוב לתת אמון מלא בפרקליטות המדינה ולעודד אותה להמשיך לעשות עבודתה נאמנה, על פי מיטב שיקול הדעת המקצועי של אנשיה. פרקליטות המדינה, כמו כל גוף ציבורי, אינה חסינה מביקורת, אבל מיקוד הביקורת עליה רק על פי העדר הרשעת נאשמים אינו מוצדק. כל זיכוי של אדם מאשמה ודאי משמח אבל אין לערב את שמחת הזיכוי עם שמחה לאידה של הפרקליטות, ודאי לא לראות בו סימן להתרשלותה במלאכתה.

 

גבר

שפשפתי את עיניי הפעורות בתימהון. לא האמנתי למה שלא הייתי בטוח כי אני רואה אותו 6:6. על צג הסמארטפון שלי הוצעה לי הצעה מהמוזרות שהוצעו לי מאז ומעודי: להחליף מין. כך. חד וחלק. ראשית, תהיתי, איך ידע המציע או המציעה אם אני גבר או אישה. שנית, חשבתי, איזו סיבה יכולה להניע מישהו להציע למישהו להחליף מין. המחשבה השלישית הפילה לי ובי את האסימון: מי שהציע לי את ההצעה הציע לי למעשה להיהפך מסתם גבר לגבר-גבר.

 

מתוך הזמן הירוק

 

נכתב בתאריך
12/1/2015הרשמה לניוזלטר שלנו