עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

שיתופי-חדשני / התעלול התורן של מרשק
 

שיתופי-חדשני / התעלול התורן של מרשק

מאת אורי הייטנר, 8/10/2013

  

בטרם יתברר גורלו של המו"מ עם הפלסטינים, מכריז יואל מרשק על "הפגנת מיליון" נגד הממשלה

 

מדינת ישראל נמצאת בעיצומו של מו"מ קשה ביותר עם הפלסטינים. הפלסטינים מסרבים במפגיע לקבל את זכות קיומה של ישראל. הם ממשיכים לעמוד על תביעת "זכות" השיבה - שמשמעותה הצפת מדינת ישראל במיליוני פלסטינים, והטבעתה. הם טרם ביטאו ולו ברמז נכונות לסגת מהדרישה הזאת.

 

מה תהיינה תוצאות המו"מ? לא ברור. אבל יש בתוכנו מי שכבר נערכים לכישלון המו"מ, ומראש מאשימים בכך את מדינתם, את ישראל. מראש הם פוטרים את הפלסטינים מאחריות. והם כבר מכינים פעולות מחאה ובראשן "הפגנת המיליון" במחאה נגד ישראל.

 

ומיהם אלה הזוממים את המחאה הזאת? זה התעלול התורן של יואל מרשק, בשם התנועה הקיבוצית.

 

אני מצטט ממבזק "קצרים" שיואל שלח לתפוצת המייל בשבוע שעבר. אחד הסעיפים תחת הכותרת "פעילי צוות המשימות עובדים היום על...", הוא: "הכנות לקראת'הפיצוץ' בשיחות השלום (החלפת מפלגות בממשלה או בחירות) - גופים שונים החלו להתארגן להפגנת 'המיליון' שתדרוש תוצאות ולא מחדלים".

 

עד מתי נסבול מתעלוליו של שוחר הסנסציות ורודף התקשורת הלז, בשמנו? מחר יואל יצטלם בקיבוצי בקיבוצי בקעת הירדן, בכובע של מגן הבקעה וידיד ההתיישבות בבקעה. ואולי ה"פיצוץ" שנגדו מגייס יואל את "המיליון" הוא עמידה של הממשלה על שליטה ישראלית בבקעה?

 

איתן ברושי, מזכ"ל התנועה, העמיד עצמו בראש אגף המשימות והכפיף אליו את יואל, אך דומה שכמו כל קודמיו, גם הוא אינו מצליח לרסנו.

 

כחבר התנועה הקיבוצית, אני בוש ונכלם.

 

עד מתי?

נכתב בתאריך
8/10/2013הרשמה לניוזלטר שלנו