עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

לאן מכאן (15)

 

לאן מכאן (15)

מאת חן יחזקאלי, 10/1/2013

 

נחוץ מישהו שיקרא: "מי לאחדות - כלומר: לאחוות אזרחי ישראל - אלי!"

 

לפעמים, כשמאור בני אומר לי, "אבא, תביא לי מים", אני מעיר לו על שאינו אומר "בבקשה". לאחרונה העיר לי את אותה הערה כשאמרתי לו, "מאור, לך תצחצח שיניים". נכנסתי איתו לדיון בשאלה, מתי יש ומתי אין צורך לומר "בבקשה". אמרתי לו - ובעצמי לא הייתי בטוח בדבריי - כי כאשר מדובר בדבר שהצד השני מחויב לעשותו ממילא, אין צורך לומר בבקשה.

 

לפעמים זה נכון, למשל כשאדם דורש שירות שהובטח ואף שולם. אבל לפעמים עצם המחשבה כי אני יודע מה אתה מחויב לעשות, היא שורש הרע או לפחות חוסר נימוס. אני חושש שאולי אני עצמי נהגתי כך כלפיך, יואל מרשק, ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית. באחד הטורים האחרונים הזמנתיך, אולי בחוסר נימוס, ליזום מהלך לקראת אחווה פלורליסטית שוויונית בין כל אזרחי ישראל סביב האתגרים העצומים והבוערים שאנו ניצבים מולם (לאן מכאן 13). טענתי שם כי זה בעת ובעונה אחת גם דרוש להצלתנו וגם תואם את רוחו של אגף המשימות ממילא, וכי אתה בעצמך, יואל, אישרת זאת באזני בעבר. אולי אין זה מנומס לפרסם ברבים דברים שנאמרו בפרטיות ללא אישור אומרם. אתה מצדך הפגנת גדלות רוח שלא הערת לי על כך אלא פרסמת תגובה עניינית ב-27.12.12 כאן, בעיתון "שווים", ברשימה "משוט באגף המשימות - סוף דצמבר 2012", תחת הכותרת, "בתשובה לחן יחזקאלי מראש הנקרה". תודה לך על תגובתך. בעקבותיה ניעור בי החשש כי דבריי אליך היו צורמים. אני מיצר על כך עמוקות.

 

כמו רבים, אף אני סובר שאתה הטוב שבינינו, ללא תחרות, ובחזיתות רבות. לשמחתי איני צריך לפרט: מחויבותך, מנהיגותך, ותרומותיך להפיכת ישראל למקום טוב, צודק וסולידרי יותר, הריהן שם דבר. בצדק אתה אומר כי "אין בינינו בכלל צדיקים" - כוונתך לצדיקים גמורים, כמובן. אך במידה שיש בינינו אנשים המתקרבים לתיאור זה, אתה ללא ספק אחד ואולי אף הראשון להם. דבר זה מעורר רבים - כולל אני - לקרוא לך ליוזמה זו או אחרת שהם סוברים כי עליך לנקוט או להצטרף אליה. בצדק אתה אומר - "לא נוכל לכל". על כן אגף המשימות נדרש לעשות סדר קדימויות. ואתם בוחרים את אותן משימות שנראות לכם הבוערות ביותר, מזה, או המשרתות ביותר את החזון הכללי, אותו הבאת בטובך בתגובתך המצוינת לעיל, מזה. על כל אלה, ועל עוד הרבה שקצרה היריעה מלהכיל, יש לומר: יישר כוח. אם יש מבין הקוראים מי אשר שוקל ליזום להציע את מרשק לפרס ישראל, אבקש לקחת אותי בחשבון כתומך!

 

לאחר כל זאת, אולי זה קטנוני מצדי לדרוש ממך כי בנוסף לכל תכריז על השקתו של מהלך כמתואר לעייל. או אולי להפך, זוהי דרישה גדולה מדיי? אולי אתה באמת אינך הכתובת, כי אתה, כדבריך, "מהלך בין הטיפות"? אולי עליי לבקש ממך לנקוב בשם אדם שפחות חושש להירטב, שייקרא: "מי לאחדות - כלומר: לאחוות - אזרחי ישראל אלי!" או אחרת פשוט להניח לך ולשאול זאת את הקוראים: היש מבינכם מי היודע על אדם זה? ואולי אני האיש שצריך להשמיע קריאה זו? הינה:

 

מי לאחוות אזרחי ישראל אלי!

  

לקריאת המאמר - חלק 1 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 2 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 3 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 4 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 5 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 6 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 7 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 8 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 9 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 10 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 11 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 12 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 13 - לחצו כאן

לקריאת המאמר - חלק 14 - לחצו כאן

 

 

 

 

 

נכתב בתאריך
10/1/2013הרשמה לניוזלטר שלנו