עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

חשוב שגם יונה תהיה בכנסת
 

חשוב שגם יונה תהיה בכנסת

מאת אלישע שפירא, 28/11/2012

 

יונה פריטל היא דוברת אמינה של הדרך הסוציאל דמוקרטית. אני מייחס חשיבות לבחירתה לכנסת, מתוך הערכה לה ולמה שהיא מייצגת

 

בימים האחרונים עברה לפנינו רשימה מרשימה של מועמדות ומועמדים ראויים לייצג את מפלגת העבודה ולשמש בכנסת ישראל. אני כותב זאת ללא שמץ של ציניות ומתוך הערכה למתמודדים שרוצים ומוכנים להתייצב בחזית המאבק על עתידנו החברתי, המדיני והאנושי. אני מייחס חשיבות לבחירתה של יונה מתוך הערכה לה ולמה שהיא מייצגת.

 

יונה אינה אמורה לייצג את הקיבוצים כסקטור הנאבק על אינטרסים מקומיים צרים, חשובים ככל שיהיו. יונה יכולה להיות שליחה ללא מרכאות של הקיבוצים וחבריהם, בחזית הפוליטית. היא שליחה הבאה מעולם החינוך, מהמקום בו האדם הוא תכלית העשייה. היא דוברת אמינה של הדרך הסוציאל דמוקרטית, במקום שאין סיבה להתבייש בחתירה לשוויון, לצדק ולערבות הדדית רחבה. יונה תהיה שותפה לעמיר פרץ, לשלי יחימוביץ, לסתיו שפיר, לאסתי קירמאיר ולרבים אחרים, בהצגת אופק חברתי אנושי, שהוא אלטרנטיבה ל"אטומיזים החברתי", לפערים ולניכור העמוק המאפיינים את המציאות הישראלית של היום. יונה תהיה שותפה גם לכל מי שיפעל לקידום השלום באזור, לסובלנות ולחיים משותפים של ערבים ויהודים במדינת ישראל.

 

בנוסף לכל אלה, חשוב שתהיה לנו, לתנועה הקיבוצית, נציגה ראויה בכנסת ובהנהגת מפלגת העבודה. זה חשוב לנו וזה חשוב למפלגת העבודה, לא רק ולא בעיקר בזכות "מעשי האבות", ולא רק בזכות תרומתם החשובה של הקיבוצים להקמת המדינה, להתיישבות ולביטחון. חשוב שתהיה לנו נציגות בכנסת לא בגלל משקלנו הסגולי בתנועת העבודה ולא בגלל שיקולים של "ערך האלקטוראלי" מיידי.

 

חשוב שתהיה לנו נציגות ראויה בהנהגת מפלגת העבודה כדי להבטיח את המשך השותפות וההשתתפות בעיצוב העתיד. כדי לשמור על הברית שנוצרה במשך יותר מארבעה דורות, למען העתיד המשותף שלנו. כדי למנוע ניכור והתקפלות של התנועה הקיבוצית לתוך היום יום של עצמה. ובאותה מידה זה חשוב למפלגת העבודה, לתנועת העבודה ולשמאל כולו, כדי לשמור את כל הכוחות ולשמור על כל האוכלוסיות מהן מורכבת החברה הישראלית. השותפות הזו נחוצה לכולנו ורק היא שבכוחה לשמור גם על האינטרסים שלנו, כישובים חקלאים הפזורים בפריפריה ובכל חלקי הארץ. השותפות הזו חשובה לנו כדי לשמור על ייחודנו כאגודות שיתופיות קאופרטיביות, וכדי לשמור ולקיים את הקיבוץ גם בעתיד כאיכות מיוחדת וחיונית במארג החברתי הישראלי.

 

למאמרים של אלישע שפירא
נכתב בתאריך
28/11/2012הרשמה לניוזלטר שלנו